Osmnáctiletý Herčík vstřelil gól hned ve svém prvním utkání za A-tým. Asistoval obránce Jan Košťálek, jenž stejně jako Herčík pochází z Kolína.

„Honzu znám už odmala, krásně to zavezl kolem branky a nahodil puk na gólmana. Ten ho měl mezi betony, tak jsem do toho jen plácl,“ uvedl na klubovém webu Herčík.

Mládežnický reprezentant prožil vítěznou premiéru. „Jsem rád, že jsem po zápasech ve Vrchlabí dostal další šanci v seniorském hokeji, navíc přímo za Dynamo. V juniorce se budeme snažit, aby se povedl začátek sezony a snad ještě dostaneme v hlavním týmu příležitost,“ doplnil Herčík.

Novým střelcem byl i slovenský útočník Pavol Štetka, který už v Pardubicích působí od roku 2018. V minulém ročníku si připsal čtyři extraligové starty v dresu Dynama, v létě sedmnáctiletého útočníka ze 106. místa draftovali do juniorské soutěže QMJHL.

Fotbalový brankář Jakub Markovič (FK Pardubice)
Markovič v pardubické premiéře: Gól Skaláka? To si řekneme u videa

Další mladíci se v zápasech ještě objeví. „V úterý bude hrát Kale Costa a ve čtvrtek ještě uvidíme. I s výhledem do budoucnosti juniorům chceme dávat šanci. Pokud bude nějaké krátkodobé zranění či nemoc, tak využijeme nějakého hráče z juniorky, proto je tady máme,“ poznamenal trenér Richard Král.

Junioři mají svůj program, nyní se připravují na víkendový turnaj. „Budeme je brát vyloženě v den zápasu. Oživení to samozřejmě je, ale myslím si, že je to hlavně pro kluky z juniorky obrovská škola,“ doplnil Král.

Dnes Dynamo v rámci Letních hokejových her hostí od 17 hodin Vítkovice, zápas už se bude hrát ve velké hale enteria areny. Pro diváky bude otevřena východní tribuna, návštěvníci při vstupu na utkání prokazují svou bezinfekčnost.

Před týdnem Pardubičtí vyhráli v Ostravě 4:0. „Nyní nastoupíme ve víceméně plné sestavě. Když budeme už hrát ve velké hale, měli by fanoušci vidět v akci všechny nové hráče,“ naznačil Král.