Když vyhráli pardubičtí hokejisté naposledy, vezli si body právě z ledu Litvínova. Včera to ovšem nezopakovali a prohráli již po třinácté za sebou. Celá čtvrtina základní části bez vítězství!

Pardubické naděje na úspěch hodně klesly už po první dvacetiminutovce. V 7. minutě se z prostoru kruhu trefil František Gerhát, za dalších pět minut pak střelu expardubického Jana Ščotky tečoval František Lukeš. A hosté využili i přesilovku, když zblízka dorážel Lukáš Válek.

Druhé dějství doprovodila řada nepřesností, jednou brankáře Januse zachránila tyčka. Pardubičtí se dočkali až po přestávce.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny dorážel po střele Rolinka obránce Rhett Holland. V další šanci minul Horký, střelu Trončinského lapil Janus.

A ve 48. minutě už to bylo jen o gól. V přesilovce našel Bubela oslavence Petra Sýkoru, jenž střelou pod horní tyčku snížil litvínovský náskok. Pardubičtí se tlačili za vyrovnáním (střely ve třetí třetině 15:4), ale ani při závěrečné hře v šesti bez brankáře už skóre nezměnili.

Ohlasy trenérů:
Ladislav Lubina (Pardubice): Odehráli jsme katastrofální první třetinu. Nastoupili jsme do ní, nevím proč, nekoncentrovaní a nedůrazní v přebrankovém prostoru. Za to jsme byli potrestáni třemi góly. Potom jsme se zlepšili, ale je vidět, že bojovnost ve dvou třetinách nestačila. Podotýkám, že bojovnost ne všech hráčů, protože jsem přesvědčený o tom, že někteří ji jenom předstírají. To je další důvod k zamyšlení. Litvínov si při vedení 3:0 hlavně hlídal náskok a trošku zavřel střední pásmo. Ve druhé třetině jsme nebyli schopní přechod středního pásma zjednodušit. Ve třetí třetině se to už dařilo více, dokázali jsme se i udržet na kotouči, ale zase jsme neměli hráče v prostoru před brankou. Je to stále stejná písnička.

Radim Skuhrovec (Litvínov): Povedl se nám vstup do utkání, šli jsme navíc do vedení 3:0. Ani ve druhé třetině jsme nehráli špatně, ale pak se zdálo, že se strachujeme o výsledek. Pardubice přidaly na obrátkách a hrály velmi dobře. Očekávali jsme tlak soupeře ve třetí třetině, který přišel a z prvního střídání jsme inkasovali branku. Nehráli jsme jednoduchý hokej, se štěstím se nám podařilo udržet pro nás důležitou výhru. S hrou úplně spokojení nejsme, s výsledkem nadmíru.

Pardubice – Litvínov 2:3
Fakta - branky a nahrávky: 41. Holland (Rolinek, Hovorka), 48. P. Sýkora (Bubela, Kusý) – 7. Gerhát (Suchánek, Černý), 12. F. Lukeš (Ščotka), 16. Válek (Porseland, F. Lukeš). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Tošenovjan, Špringl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 7898. Třetiny: 0:3, 0:0, 2:0.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Budík – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Bubela, Kusý – P. Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret. Trenér: Lubina.
HC Verva Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, Piché, Baránek, L. Doudera, Suchánek, Romančík – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – J. Černý, Gerhát, Trávníček – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenér: Razým.