Plzeň využila tři přesilovky, když všechny góly vstřelil nejproduktivnější hráč extraligy Milan Gulaš. „Víme, že má fazónu, odrážejí se mu puky, střílí góly. Těžko se pak brání hráč v takové formě, i když jsme nehráli ta oslabení tak špatně,“ ohlédl se pardubický útočník Marek Hovorka.

Plzeňský kanonýr Gulaš tak překonal výkony Viktora Ujčíka a Martina Růžičky, skóroval v desátém extraligovém utkání v řadě.

Po jeho první trefě vedli Západočeši ve 13. minutě 2:0, ale Dynamo bleskově vyrovnalo. „Dali jsme kontaktní gól a utekli hrobařovi z lopaty, domácí už se nadechovali k tradičnímu tlaku, který jsme gólem zabrzdili. Za pár sekund jsme dali další gól z přesilovky,“ popisoval Hovorka, který jeden gól vstřelil a na další přihrál.

Nerozhodný stav trval i po druhé třetině, jenže v poslední části se už prosadil jen plzeňský tým.

„Rozhodl čtvrtý gól z ničeho, kdy jsme udělali chybu a nepokryli si hráče, který vystřelil. Propadlo to tam,“ konstatoval slovenský forvard Dynama.

Pod vedením trenéra Radka Bělohlava Pardubičtí poprvé prohráli. „Že nedáme gól v poslední třetině se může stát, ale nemůžeme dostat gól ze situace, kdy ten gól nesmíme dostat. Budeme bojovat dál,“ uvedl Bělohlav.

Předtím Dynamo doma zdolalo Kladno a Liberec. „Neodehráli jsme opět špatný zápas. Nepamatuji si dlouho takový vyrovnaný zápas v Plzni. Bohužel jsme po hloupé chybě prohráli,“ uzavřel Hovorka.

ŠVÉDOVA ABSENCE
V posledních dvou zápasech chyběl v pardubické sestavě švédský útočník Johan Harju. A to kvůli trestu, který obdržel za faul na konci minulé sezony v dresu švédské Luley.

Třiatřicetiletý forvard měl chybět v úvodních zápasech nejvyšší švédské soutěže, jenže přestoupil do Pardubic. Na pokyn mezinárodní federace IIHF mu byla zastavena činnost na dvě utkání až nyní.

K pochybení podle vyjádření ředitele extraligy Josefa Řezníčka došlo na straně Švédů. „Dostali jsme pokyn od IIHF, abychom mu na žádost švédského svazu zastavili činnost. Jednalo se o chybu Švédů, kteří nás zapomněli při transferu informovat,“ uvedl Řezníček.

DISKUZNÍ SETKÁNÍ
Další domácí zápas s Třincem bude hrát Dynamo v pátek. Již ve středu klub pořádá diskuzní setkání s fanoušky, které se koná od 18 hodin v prostorách restaurace Hattrick. Hosty budou generální ředitel Martin Sýkora, sportovní manažer Jaromír Kverka, hlavní trenér Radek Bělohlav a obránce Jan Kolář.