Střelecký instinkt Viktora Ujčíka, režisérské schopnosti Jiřího Burgera a přimočarost Jana Káni slavily tři zápasy po sobě úspěch.

Až ve čtvrtém souboji se první ostravskou formaci podařilo Pardubicím udržet na distanc a „pojišťovácí“ přivezli z Ostravy výhru 3:2.

Tajemství úpěchu? Dva kvalitní bruslaři Rákos se Zohornou, plus obr s dlouhýma rukama Cetkovský. „Burgerova řada hraje v sérii excelentně. Jirka patří k nejlepším hráčům v lize na přesilovku, celé mužstvo režíruje,“ uvědomuje si pardubický kouč Pavel Hynek.

Svoji „gumovací formaci“ vysílal na Burgera docela často. „Ve čtvrtém zápase jsem tam Zohornu, Rákose a Cetkovského posílal důsledně. Tihle tři hrají ve čtvrtfinále fantasticky dozadu,“ váží si jejich práce Hynek.

Jenom blázen by jejich fazónu nevyužil.

Napočtvrté to Pardubicím konečně vyšlo, Burgerova řada sice nastřelila dvakrát tyč, ale neprosadila se. „Že se nezapsali do statistik? Stane se. Ta lajna bude takhle pokračovat i dál, věříme jí,“ netrápí však jeden nezdar trenéra Vítkovic Mojmíra Trličíka.

Ten trochu překvapivě nevyužil možnosti dostřídání a nesnažil se v Ostravě poslat proti pardubickým obranářům někoho jiného. „Vidíme, že si soupeř naši lajnu hlídá. Hledat u něj ale lajnu, která by byla nějakým slabým článkem… Víte, já ji tam nenajdu,“ usmál se na tiskové konferenci Trličík.

„Tam ani žádná taková není,“ odlehčil situaci jeho protějšek Hynek.

Taktické šachy obou trenérů budou jistě pokračovat i dnes v Pardubicích.

Vítkovice už v úvodu série zkoušely posílat na Koukalovu letku Húževku nebo Sýkoru. Po třech gólech Jana Starého během dvou posledních zápasů si pardubický první útok vyslouží zvýšenou pozornost znovu. Houževnatých forvardů mají Ostravští habaděj.