Soupeř, se kterým nikdy není jednoduché pořízení. Mladá Boleslav i přes své umístění v tabulce Tipsport extraligy vždy dokáže v Pardubicích domácího favorita potrápit. V tomto duchu se odvíjelo i třetí letošní představení těchto dvou soupeřů. Lantoši mohl tým z města automobilů poslat do vedení už ve třetí minutě, ale naštěstí pro Dynamo trefil boleslavský útočník pouze tyč Kloučkovy brány. Dynamo v následujících minutách první části přebralo iniciativu, ale žádná střela neskončila za zády Novotného. Nejblíže byl Lukáš Sedlák, když se objevil naprosto sám před bránou, ale ve snaze úspěšně zakončit, trefil jen gólmana.

Ve druhém dějství se již s brankami roztrhl pytel. Vše odstartovala využitá přesilovka Pardubic, když se z levého kruhu prosadil do levého rohu boleslavské brány Martin Kaut. Ve velké šanci byl vzápětí i Jan Mandát, ale Novotný jeho střelu vyrazil betonem. Další pokus Dynama byl však opět již úspěšný. Slovo si vzal Robert Kousal, který vymyslel pohlednou akci a dokonalou přihrávkou připravil puk pro Lukáše Radila, který bekhendem zakončil - 2:0.

Třetí východočeské derby letošní sezony: Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice.
Marná hradecká snaha. Bojům o východní Čechy letos vládnou Pardubice

Ihned po radosti pardubických fanoušků si hosté taktéž vyzkoušeli početní výhodu. Tu se jim podařilo využít a naději vykřesal Ondřej Roman. Druhé dějství již spělo do svého konce a fanoušci v enteria areně se mohli ještě jednou radovat. Dokonalou individuální akci zakončil úspěšně mezi tři tyče Lukáš Sedlák a vrátil svému týmu tak dvoubrankové vedení.

Pardubice se ve třetí části dlouho jen bránily. Pevná obrana ale byla přece jen prolomena. Přesilovka týmu z města automobilů ještě sice nevyšla, ale následně od modré vypálil Gewiese a Joachim Rohdin tečoval kotouč před Kloučkem a snížil na rozdíl jedné branky.

Ještě hůř bylo pro Dynamo necelých pět minut před koncem, kdy se o vyrovnání postaral Pavol Skalický, který střelou mezi betony propálil Kloučka. Nerozhodný stav vydržel až do konce třetí třetiny a rozhodovalo se tak až v prodloužení. V něm vystřelil Dynamu druhý bod Libor Hájek, který se tak vůbec poprvé prosadil v dresu s Déčkem na prsou.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:3 pp. (0:0, 3:1, 0:2 - 1:0).

Branky a nahrávky: 24. Kaut (Čerešňák, Radil), 30. Radil (R. Kousal, Hájek), 38. Sedlák (Kaut), 65. Hájek – 32. O. Roman (Pyrochta, Lantoši), 50. Rohdin (Gewiese), 55. Skalický (Fořt). Rozhodčí: Květoň, Ondráček – Hynek, Zika. Diváci: 9128. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. HC Dynamo Pardubice: Klouček – Dvořák, Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Hájek, Vála, Kolář – Paulovič, Sedlák, Kaut – Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, Poulíček, Hyka – Říčka, A. Musil, Cienciala. BK Mladá Boleslav: F. Novotný (J. Růžička) – Pyrochta (A), Bernad, Čech, F. Pavlík, Gewiese, Křepelka, Lintuniemi – Skalický, Fořt, Lantoši (C) – Malát, O. Roman, Rohlík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Zvagulis, Závora, J. Půček.