Pardubice - Zlín 2:1 sn

Pardubice si užívají čtvrtfinálového vedení 3:0 a v úterý mohou stvrdit postup (18.10).

Urputnou bitvu sledoval z hlediště ČEZ Areny strůjce loňského mistrovského tažení Dominik Hašek, který spolu s dalšími bývalými mistry asistoval slavnostnímu vytažení páté „titulové“ vlajky ke stropu haly.

Legendární gólman přihlížel v první třetině přehršli možností svého bývalého týmu, z kterého se ujala pouze jediná. Eaton poslal do vedení už v šesté minutě Starý po nezištné přihrávce Nakládala.

Statistika střel po prvním dějství? 20:9!

Tak výrazná byla převaha Pardubic.

V druhé části se Zlín zvedl. Pomohla mu také dlouhá přesilovka (80 vteřin) pěti proti třem a diskutabilní výrok sudího Homoly po srážce Koukala s Dubou, za který pardubický kapitán putoval za katr. „Ševci“ sice zvýhodněnou početní převahu nevyužili, ale necelé dvě minuty před odchodem do kabin srovnali krok zásluhou přesné rány Důrase.

V prodloužení obě mužstva nevyužila přesilovku, samostatné nájezdy měly dva hrdiny – Růžičku a Barteka.

HLASY TRENÉRŮ:

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „V první třetině jsme šli do vedení. Bylo důležité, že jsme opět vstřelili první gól. V druhé části jsme tahali za kratší konec. Pak jsme měli sérii přesilovek. Místo toho, abychom zápas rozhodli, tak jsme je sehráli blbě. Oběma týmům byla v prodloužení nabídnuta přesilovka. Nikdo ji však nevyužil a na penalty jsme byli šťastnější."

Rostislav Vlach (PSG Zlín): „Dnes vyhrálo šťastnější mužstvo. Nic není ztracené. Všechny zápasy série byly vyrovnané. Jednou to bylo v prodloužení, jednou na penalty. Sice to bude těžké, ale můžeme to obrátit. Šanci stále máme.“

MOMENT ZÁPASU:

(Ne)Faul Koukala. K „mrtvému“ puku upalují Koukal a Duba. Čelně do sebe, zlínský brankář padne k zemi a Homola k nevoli publika Koukala vyloučí.

HVĚZDA ZÁPASU:

Hráč s číslem 99 – pardubický brankář Martin Růžička. Kromě jedné střely chytil všechno. V penaltové loterii branku zazdil, vychytal i Lešku s Hamrlíkem.

HC Eaton Pardubice – PSG Zlín 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Starý (Nakládal, Kaberle), rozhodující nájezd Bartek – 39. Důras (Köhler). Rozhodčí: Homola, Šír – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 10 057. Stav série: 3:0.

HC Eaton Pardubice: Růžička – Nakládal, Kaberle, Kočí, Píša, Jillson, Mezei, Drtina, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Somík, Nahodil, Bartek – Kůrka, Zohorna, Rákos – Buchtele, Pineault, Radil. Trenér: Jandač.

PSG Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Lučka, Řezníček, Matějíček, Malínský – Balaštík, Leška, Rachůnek – Důras, Sýkora, Köhler – Finsterle, Balán, Sivák – Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenér: Venera.