V pátek po poledni se v Pardubicích objevila ikona nejen pardubického, ale i světového hokeje. Legendární brankář Dominik Hašek navštívil ve svém rodném městě společně s manželkou Alenou a dcerou Dominikou svatbu dcery svého kamaráda. Usměvavý a dobře naladěný „Dominátor“ ve slušivém obleku při této příležitosti poskytl Pardubickému deníku exkluzivní rozhovor směřující k semifinálové sérii pardubických hokejistů s Libercem, která startuje právě dnes!

Využijete návštěvy Pardubic k tomu, abyste podpořil své bývalé spoluhráče přímo v ČEZ Areně?
Přemýšlím pochopitelně o tom, přímo se to nabízí, ale zatím jsem se ještě definitivně nerozhodl. Když ale nebudu přímo tady v aréně, každopádně budu určitě fandit doma u televize.

Jak podle vás semifinálová série mezi Pardubicemi a Libercem dopadne?
Podle mě to bude velice náročná série. Možná že bude podobná té, kterou Pardubice musely absolvovat ve čtvrtfinále. Tedy velice vyrovnaná. Možná opět dojde na sedmé utkání.

Minimálně padesát procent Liberce je nestárnoucí útočník Petr Nedvěd. Stačí pro úspěch, když ho Pardubice uhlídají?
Nedvěd je sice klíčovým hráčem Liberce, ale nemyslím si, že by to celé stálo jenom na něm. Je potřeba si dávat velký pozor také na ostatní pětky. I druhá a třetí totiž může rozhodnout zápas.

Mají Pardubice na to, aby letos extraligu vyhrály?
Já si myslím, že ano. Plzeň i Liberec sice budou hodně nepříjemní soupeři, ale Pardubice mají dobrý tým. Já jim každopádně věřím a fandím!

Pochopitelně se tady v Pardubicích nemůžu nezeptat na věc, která zajímá snad každého hokejového fanouška. Uvidíme vás ještě někdy v extraligovém dresu Pardubic?
(smích) Čekal jsem tuto otázku… Ale nechci se k tomu fakt radši zatím moc vyjadřovat. Zatím není nic rozhodnuto.

Tak jinak. Vylučujete definitivně tuto možnost?
Opravdu mě netlačte k odpovědi. Na tohle téma se zatím bavit nechci…