Hokejisté HC Eaton Pardubice nastříleli pražské Slavii osm gólů, slavný gólman vychytal poprvé od svého návratu do extraligy čisté konto

„Čekal jsem, že se mě na tonovináři zeptají. Jsem rád, že to mám konečně za sebou. Ale s Růžou to vůbec nesouvisí,“ usmíval se po Dominik Hašek.

 Na konci zápasu se v Pardubicích tleskalo ve stoje. Za lahodící jízdu to snad ani nemohlo být jinak. Eaton si v posledním domácím utkání před olympijskou pauzou lehoučce pohrál se Slavií. Rozdíl byl markantní od prvních minut. Pardubice se vyžívaly v útočných manévrech. Vicemistr jen posmutněle sledoval strojově přesné kombinace Sýkorovy družiny. Výsledné skóre 8:0 plně odpovídá dění na hřišti. Slávisté pardon, tak to prostě bylo! Hokej hrály jen domácí.

Po první třetině prakticky nebylo co řešit. Na ledě existovalo pouze jedno mužstvo – to v bílých dresech. Účet za dvacet minut? 3:0. Střely na branku: 8:3. A kdyby nebylo nejproduktivnějšího muže extraligy Romana Červenky, Hašek by si nepřipsal ani jeden zákrok… Taková byla převaha Východčechů.

K radosti vyprodané ČEZ Areny i korunovaná krásnými góly. Nakonec se skóre zastavilo na čísle osm! Zoufalá Slavia měnila i gólmany, ale všechno marné. Pardubice včera nešlo zastavit. „Základ vítězství byl položený už v první třetině, kterou jsme odehráli velmi dobře a převahu jsme vyjádřili i brankově. Samozřejmě jsme rádi, že Dominik dosáhl kýžené nuly,“ radoval se pardubický kouč Václav Sýkora.

Na Slavii bude dusno. Tohle nebyl vicemistr. „Katastrofální výkon,“ stroze uvedl asistent Jiří Čelanský.

Třetiny: 3:0, 1:0, 4:0

Muž zápasu: Koukal Petr

Branky a nahrávky: 4. Semorád (Kousal), 13. Píša (Koukal, Starý), 20. Koukal (Kolář I., Jillson), 37. P. Sýkora (Pivko), 47. Koukal (Kolář I.), 50. Somík (Jillson, Špirko), 58. Cetkovský (Pivko), 59. Kolář I. (Koukal). Rozhodčí: Hradil, Mikula – Čech, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 10194 (vyprodáno).

 HC Eaton Pardubice: Hašek – Mitchell, Havíř, Jillson, MacKenzie, Píša, Kočí – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Zohorna, Kousal, Semorád. Trenér: V. Sýkora.

 HC Slavia Praha: Slipčenko (50. Neruda) – Kadlec, Vašíček, Žižka, Roth, Kovařík, Campbell, Drtina, Sloboda – Havel, Červenka, Tomica – Kůrka, Clarke, Vondrka – Svoboda, Doležal, Holec – Imbeault, Růžička, Sklenář. Trenér: Růžička.

Pardubice - Slavia 8:0 (hlasy trenérů)

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Základ k vítězství byl položený už v první třetině, kterou jsme odehráli velmi dobře. Podobně jako minule v Brně akorát s tím rozdílem, že tentokrát jsme svoji převahu vyjádřili i gólově. Vedení 3:0 bylo pro nás hodně povzbuzující. Je pravda, že Slavi začala ve druhé třetině daleko agresivněji. Srovnávali jsme se tím hůř, zvlášť, když utkání ještě nebylo rozhodnuté. Pak jsme přidali čtvrtý gól a vyrovnanou třetinu vyhráli 1:0. Ve třetí třetině jsme chtěli podat zlepšený výkon. To se povedlo. Navíc jsme přidali další branky. Za to jsme rádi a jsem i rádi, že Dominik dosáhl kýžené nuly.“

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): "Zápas rozhodl náš katastrofální vstup do utkání. V prvních dvaceti minutách jsme nebyli důstojným soupeřem domácím. Schopni konkurovat jsme byli pouze sedmnáct minut ve druhé třetině. Paradoxně v největším tlaku jsme se dostali do oslabení, domácí skórovali a za stavu 4:0 už hru jasně kontrolovali.