Od premiéry brankáře Dominika Haška v extralize uplynuly tři týdny. Osmkrát se postavil mezi tyče, pětkrát vyhrál. Naposledy v úterý. Pardubice porazily Slavii 5:2. Domácí tým, kterému velí Vladimír Růžička – tedy kouč, jenž rozhodne o olympijské nominaci do Vancouveru. „Samozřejmě to člověka napadlo, ale nemyslím si, že toto byla dnešní hlavní motivace,“ řekl po utkání spokojený Hašek.

Tentokrát čněla radost z nečeho jiného. Pardubice poprvé venku vyhrály za tři body. Hosté zavítali do Prahy letos podruhé. Na Spartě vyhráli po nájezdech. Na Slavii brali vše. „Už bylo na čase,“ přiznal gólman.

Ale po první třetině neměli důvod k radosti – 0:2. Ovšem tři góly během šesti minut prostřední části skóre otočily. Libor Pivko využil přesilovku, Petr Koukal proměnil nájezd a Petr Sýkora prošel přes dva beky. Chytil se i Hašek a Slavia zvadla. „Soupeř podal velice dobrý taktický výkon,“ přiznal slávistický asistent Jiří Čelanský.

O nejsledovanější postavě včerejšího klání nebylo pochyb. Byl jí opět Hašek. „Na začátku sezony se trochu srovnával, ale teď už odvádí to, co se od něj očekává. Teprve předvede kouzelné věci,“ řekl gólman Martin Altrichter.

Porážku čtyřiačtyřicetiletý Dominátor zažil venku jen na Kladně. Ale ta vyčnívá. „U nás mu to nevyšlo,“ vzpomínal na šestku kladenský trenér Zdeněk Müller. „Ale své si odvede, myslím, že může být ještě lepší,“ dodal na adresu olympijského vítěze a držitele dvou Stanley Cupů trenér Kladna.

A co říkají Haškova současná čísla v porovnání s jeho hvězdou kariérou v NHL? V extralize inkasuje gól každou 21 minutu. Za šestnáct sezon v NHL to byla každá 28 minuta. A prozatímní statistická konfrontace s ostatními gólmany v nejvyšší české lize není ideální. Hašek se drží na rozhraní první a druhé desítky. „Když mužstvo vyhrává, tak se cítím dobře. Vždy jde udělat něco navíc, ale to patří k hokeji. Nemůžu být úplně spokojený, ale hlavně že jsme vyhráli,“ uzavřel Hašek.