Zase se opakoval stejný scénář. Přišla poslední třetina, v níž jste Znojmu přenechali všechny body. Proč?

Před poslední třetinou jsme si řekli, že omezíme vylučování. Jenže jsme šli ven hned čtyřikrát nebo dokonce pětkrát. Všechno se ubránit nedá. Dostali jsme dva rychlé góly a pak už jsme neměli sílu zápas otočit.

Je to hodně deprimující zase takto ztratit výborně rozehraný zápas?

Je to strašné. (zamračí se) Zase jsme pak v kabině seděli jak… Bylo to prostě nepříjemné. V samotném zápase jsme hráli organizovaně, hra byla lepší. Nedovézt žádný bod, to je potom strašné.

Venku jste za sebou pět závěrečných třetin prohráli a dokonce nedali ani gól. To je dost alarmující zjištění, ne?

To jste mě zaskočil, že to je až tolik. Je pravda, že zvenku moc bodů nevozíme. Budeme na tom muset jednoznačně zapracovat. Poslední třetiny jsme zlepšili v domácích zápasech. Venku to ale hoří.

Ale čím to je? Nemůže být na vině slabší fyzická kondice?

To určitě ne, spíš to bude psychická záležitost. Fyzicky jsme na tom dobře.

Když na konci minulého týdne přišel k týmu trenér Jiří Šejba, prohlásil, že chce především zlepšit obrannou hru. Pod jeho vedením mužstvo ve třech utkáních inkasovalo pouze čtyři branky. Cítíte posun k lepšímu?

Odešli trenéři a další, kdo odchází po trenérech jsou hráči. Je vidět, že každý má strach o flek, a hraje více do obrany než do útoku. Tím se to zlepšilo. Ale je jasné, že trenéři přinesli do naší hry nové prvky. Takže posun je opravdu zřejmý.

Je tedy hra směrem k vlastnímu brankáři organizovanější?

Rozhodně.

Ve Znojmě nenastoupil pro potíže s mezižeberním svalstvem Petr Sýkora. Byla to citelná ztráta?

Chyběl hlavně v přesilovkách. Naší první lajně se vůbec nedařilo. Něco jsme si tam sice vytvořili, ale neměli jsme hráče před brankou. Všechno pokryl Trvaj, nebo to obránci vyhodili. Přesilovky nám prostě vůbec nešly.

Před reprezentační přestávkou vás čeká extrémně náročný dvojzápas. Zítra hostíte v tabulce druhé České Budějovice, v neděli lídra pražskou Slavii.

Musíme prostě udělat co nejvíce bodů. Extraliga frčí šíleným způsobem, a pokud nebudeme bodovat, tak zůstaneme na těch pozicích, co jsme teď. A to nejde.

S vědomím, že jste pod čarou zaručující účast alespoň v předkole play off, se asi nehraje příliš dobře, že?

To víte, že by to bylo lepší. Kdybychom ve Znojmě vyhráli, tak jsme už byli někde na devátém místě. Bohužel, musíme se poučit z věcí, které se nám nepovedly.

3. třetiny Pardubic venku - posledních 5 duelů

Kladno –Pce: 1:0
Č. Budějovice – Pce: 3:0
Zlín – Pce: 2:0
Plzeň – Pce: 1:0
Znojmo – Pce: 2:0
Skóre: 10:0