Krátce po vítězném šestém zápase zveřejnil klub informaci, že prodej vstupenek zahájí ve 21 hodin. Respektive na místa, která nejsou obsazena majiteli permanentek. Pardubičtí příznivci tak stáli nažhaveni s prsty na klávesnici počítačů, mobilů, tabletů. A výsledek? Na všechny se rozhodně nedostalo.

„Masakr. Něco podobného jsem ještě nikdy nezažila. Aby lísky takhle mizely před očima. Myslíte si, že klikáte a nic. Když jsem nějaké místo objevila, tak, než jsem ho koupila, bylo obsazeno. A to jsme na to byli tři,“ kroutí hlavou Monika Štěrbová.

Nakonec se nad ní paní Fortuna slitovala. Musela se však držet přísloví, které by klidně mohla předělat na: Trpělivost vstupenky na Dynamo přináší…

„Číhala jsem na stránkách prodeje do půl jedenácté večer. Stalo se, že občas vyskočilo místo, že by šlo objednat. Okamžitě jsem klikla a stejně mi napsalo, že už není. Pak mi dvacet minut svítilo, že je blokované v nákupním košíku. Prala jsem se o jeden lístek snad s půlkou Pardubic. Nakonec jsem po téměř dvouhodinovém boji urvala dva. Každý v jiném rohu. Holt manžel a táta tchána si nepopovídají. Už jsem myslela, že pojedu noční,“ směje se mladá žena z Černé u Bohdanče.

Pardubičtí hokejisté zvládli důležité utkání na ledě Třince a sérii přesouvají zpátky do Pardubic.
Pohádku první třetiny psali sváteční autoři. V závěru se změnila v thriller

Zatímco jedna strana smutní, ta druhá si mne ruce.

„O vstupenky je enormní zájem. Takový jsme nikdy v historii klubu nezažili,“ předesílá Jan Mroviec, tiskový mluvčí HC Dynamo Pardubice.

„Zhruba polovinu míst z kapacity stadionu mají rezervováni permanentkáři, zbytek se vyprodal za devět minut. Společnost, která pro nás odbavuje ticketingový systém nás informovala, že tam takový nápor nikdy nezažili. A to dělají i fotbalovou Spartu,“ šokuje Mroviec.

Podle informací Deníku, už hodinu před zahájením prodeje čekaly ve frontě tísícovky lidí.

Nutno dodat, že minimální šance dostat se v pátek od 17 hodin na vyvrcholení jedné z nejlepších sérií v play off novodobé historie existuje. Zájemci si však musí pohlídat, kdy skončí možnost pro permanentkáře pojistit si svou sedačku. 

„Naplnilo se to, co jsme avizovali před sezonou. Skutečnou garanci vstupenky na play off mají pouze permanentkáři. Celosezonní vstupenka na Dynamo je s trochou nadsázky v současné době možná nejcennějším zbožím na pardubickém trhu,“ podotýká Mroviec.

Na druhou stranu na případě Moniky Štěrbové je vidět, že fanoušci už nekoukají na cenu, ani kde budou sedět. Bude jim stačit ta atmosféra, kterou jim nesebere ani sloup v cestě…

Nezbývá dodat nic jiného než lovu zdar! A také, kupte si permanentku na příští sezonu…