Tipsport extraliga – 16. kolo:

HC Dynamo Pardubice (1. místo, 35 bodů, 57:34) – HC Sparta Praha (3. místo, 30 bodů, 48:32)

Dnes 18:00, enteria arena. První zápas: 3:4 s.n.

Pardubičtí hokejisté se vítězstvím na kladenském ledě vrátili na vítěznou notu. Za tři body vyhráli po třech zápasech. Historie se na to sice ptát nebude, ale Dynamo se na výhru nadřelo. Rytíři sehráli s favoritem čtyřicet minut rovnocennou partii. Pardubice přitáhl k vítězství gólman Roman Will a třígólový střelec Tomáš Hyka. 

„Závěr utkání byl z naší strany povedený. Napadaly nám tam góly, takže myslím, že nám to může pomoci i do zápasu se Spartou,“ míní pardubický bek Tomáš Dvořák. Ten stejně se svým kolegou z obranné dvojice Janem Košťálkem a útočníkem Robertem Říčkou pamatuje časy v dresu soupeře.

Svěřenci trenérského tria Varaďa – Zadina – Krátoška mají Spartě co vracet za první vzájemný zápas sezony.

„Na Spartě jsme dostali gól až v závěru základní hrací doby. Byla škoda, že jsme neudrželi vedení, nakonec rozhodly až nájezdy. Myslím, že to bude podobný zápas jako ten první a doufám, že vyhrajeme,“ přeje si Dvořák, který druhým dechem dodává:

„Sparta má kvalitní tým, očekávám super zápas.“

Pardubičtí zvítězili 6:2 na kladenském ledě i díky skvělému výkonu brankáře Romana WIlla.
Dynamo rychle odmítlo druhou příčku. Na kladenském ledě vládli Hyka a Will

O utkání je enormní zájem. Vstupenky k sezení jsou prakticky vyprodané. Zbývají ještě lístky na stání.

„Bude plný stadion, lidi budou fandit, což může hrát v náš prospěch,“ přemítá Tomáš Dvořák.

Hlediště tentokrát může zabarvené do jiných barev než červené a bílé. Výjimečně může převládat oranžová a černá… Pro pardubické fanoušky je totiž připraven speciální halloweenský doprovodný program. Klub vzývá příchozí k tematickému kostýmu, či pomalovanému obličeji do halloweenského motivu. Kdo zapomene, nebo nebude vědět jak se ozdobit, tak o něj bude v tomto ohledu postaráno…

„Fanoušci se mohou těšit na sladkou odměnu a automatické zapojení do soutěže o nejlepší převlek. Nejpovedenější kostýmy ukážeme v průběhu zápasu na kostce. Vítěz obdrží hodnotnou cenu. Tematicky bude pojata také přestávková soutěž, kde roli také bude hrát kostým,“ láká Jan Mroviec, tiskový mluvčí pardubického klubu.