Tipsport extraliga – 1. semifinále play off:

HC Dynamo Pardubice – HC VERVA Litvínov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 17. Paulovič (A. Musil), 45. Vála – 10. Kudrna (Abdul, Jícha). Rozhodčí: Kika, Ondráček – Lhotský, Rampír. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 10 050.
HC Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček. Trenér: Marek Zadina. HC VERVA. Litvínov: M. Tomek – Zile, Jaks, Baránek, Demel, Czuczman, D. Zeman, Šalda – Koblasa, D. Kaše, O. Kaše – Kirk, Sukeľ, Hlava – Kudrna, Jícha, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka. Trenér: Karel Mlejnek.
Stav série: 1:0.
Druhý zápas: v pondělí v 17:00 znovu v Pardubicích.

V první desetiminutovce zasypala Tomka lavina střel. Největší šanci si vypracoval Pánik, který však ani na dvakrát na litvínovského strážce pokladu nevyzrál. Zatímco Dynamo po stálém tlaku vyslalo na jeho bránu patnáct střel, tak hosté pouze čtyři. Jenže ta čtvrtá skončila za zády Willa. Abdul vypálil do jeho střely se vložil ještě Kudrna a jemnou tečí přispěl k tomu, že se puk zatřepetal v horním rohu. Domácí se po inkasované brance chvíli hledali. Vysvobodil je Paulovič. Prodral se do útočné třetiny, aby ustál pád a mohl jet sám na Tomka. Po narovnání každý očekával tradiční ránu, ale slovenský borec puk vymíchal a akci zakončil ukázkovým blafákem do forhendu.

Druhá třetina začala, jak skončila první. Dynamo stejně jako v úvodní části soupeři kotouč moc nepůjčovala. Na konci její čtvrté minuty ukořistil volný puk před brankovištěm A. Musil, ale nedokázal ani na dva pokusy přehodit puk přes Tomkovy betony. Pardubickou nadvládu zvýšila první přesilovka v utkání (až v čase 31:10) při vyloučení Havelky. Největší možnost měl Paulovič, jeho střelu z první Tomek zlikvidoval. Domácí pak promrhali obrovskou šanci, když se na litvínovskou tvrz řítilo duo Pánik – Zohorna. Dvakrát si vyměnili puk, ale finální střelu Zohorna poslal do tyče. Hosté znovu mohli střelecké impotence protivníka využít. Zygmunt zakončoval do prázdné klece, ovšem i on trefil tyč. V závěru prostřední periody dostaly Pardubice druhou přesilovku po faulu Jakse.

Nevyužilo ji ani zkraje třetího dějství. Na nemohoucnost svých kolegů v útoku se už nemohl dívat obránce Vála. Rozjel se do pásma Litvínova a bekhendem procpal puk mezi Tomkovy nohy. A situace se obrátila. Cheza musela valit dopředu a Dynamo vyčkávalo na brejky. Pardoxně z jednoho mohli hosté vyrovnat. Dvě minuty před koncem jel O. Kaše sám na Willa, ale jako by se šance zalekl a pořádně nezakončil. V závěru sáhl hostující trenér ke hře bez brankáře, stav se už nezměnil.

Marek Zadina, trenér HC Dynamo Pardubice: 

"První třetina byla z naší strany dobrá. Vyhrávali jsme osobní souboje, měli jsme si převahu. Rovněž ve druhé části jsme byli aktivní. Potřebujeme si vytvořit šance tak, abychom je proměňovali. Jsme hrozně rádi za vítězství a první bod v sérii. Bereme ho s pokorou. Pro druhý gól jsme si šli a nesmírně si vážíme, že jsme ho vstřelili. A samozřejmě víme, že nás zítra čeká další těžký zápas. Znovu se na něj důkladně připravíme. Jdeme dál."

Karel Mlejnek, trenér HC VERVA Litvínov:

"Naším plánem do utkání samozřejmě bylo co nejdéle držet bezbrankový stav. Vyrovnané skóre se nám dařilo de facto až do začátku třetí třetiny. Kdy jsme ustáli i druhé oslabení. Bohužel pak jsme udělali chybu ve středním pásmu na kotouči a soupeř překlopil utkání ve svůj prospěch.