Natěšení fanoušci před svátky si mohli splnit přání až po nich. Jedná se ale o tak velký výjezd, že dnes prožili druhé Vánoce. Klub v Hockeytownu připravil v minulosti (2006 a 2007) dva výjezdy na Slavii. Tento však překonal veškerá čísla. Vždyť na hlavní město se valil spoj se třinácti vagony.

Pardubičtí fandové přijížděli či přicházeli k nádraží všemi směry. První nadšenci se shtromaždďovali více než hodinu před odjezdem. Poté se přesunuli do haly, kde vytvářěli hloučky. Následoval odchod na peron, kde si chvíli postáli. A pak to přišlo. Dostali pokyn, že mohou do kupé. 

Dveře za poněkud zvláštními cestujícími se zavřely trochu symbolicky čtyři minuty po čtvrté hodině odpolední a vlak mohl vyrazit na trať dlouhou 99 kilometrů. Po cestě se zastavil ještě v Kolíně, kde nabral další účastníky výjezdu. Do stanice Praha Libeň měl dorazit v 17:20. A pak už se pardubický dav vydal za hlasitého povzbuzování ovládnout O2 arenu. Na výběr měli fans třináctiminutovou cestu pěšky nebo dopravu „městskou“.

Dynamo Express se 17. ledna valí na Prahu.
Mohli přistoupit v Kolíně. Dynamo Express si chceme užít z Pardubic, říká Karel

Zpátky se bude souprava vracet přibližně ve 21:40, do Pardubic přijede ve 23:00. Jaká nálada bude ve vlaku panovat se rozhodne na ledě. Budou si jejich miláčci počínat jako Dynamo Express, nebo nechají Spartu v čele tabulky?