Má za sebou první duely v pardubickém dresu. Oba vítězné. „Jsou to teprve první dva zápasy, ale hrálo se mi celkem dobře, i když s Olomoucí to bylo takové ubojované,“ řekl hokejový útočník Marek Hecl, jenž se do Pardubic přesunul z Trenčína. Slovenský forvard skóroval hned na ledě Vítkovic.

V dodatečných nájezdech potom taky uspěl. „Trénuji to každý den. Stále to opakuji, docela to vychází. Na nájezdy si věřím, ale doufám, že na to nekoukali jiní brankáři v extralize,“ usmíval se Hecl.

I když Dynamo nasadilo proti Olomouci (3:1) znovu kombinovanou sestavu, Hecl nastoupil opět v první formaci. „V týmu je určitě velká konkurence, jsou tu šikovní hráči. Máme pět velmi kvalitních pětek, takže je těžké se dostat do sestavy. Věřím, že poctivou prací se mi to povede,“ říká před dalšími týdny třiadvacetiletý útočník.

Letní hokejové hry: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc, brankář Jakub Soukup
Druhá výhra: Dynamo zdolalo i Olomouc

Částečnou zkušenost s českou extraligou už Hecl má. V předminulé sezoně odehrál 19 zápasů právě za Olomouc, pak se vrátil do Trenčína. „Věřím, že jsem se za ty dva roky na Slovensku vyhrál a moc doufám, že mi to tady půjde. Trenér mi zatím dává šanci, za což jsem velmi vděčný," poznamenal.

Hokejisté Dynama po dlouhé době hráli v malé hale před diváckou kulisou. „Už jsme to potřebovali. Pauza bez fanoušků byla dlouhá, takové zpestření je určitě příjemné,“ dodal Hecl.