Hokejový obr dostal další pořádnou „tafku".

V létě se Pardubice mohly bít do prsou, že jsou nejúspěšnějším extraligovým  týmem za poslední roky. Nyní se nacházejí na předposlední příčce.
Orchestr přestal ladit. Doma prohrál všechna čtyři utkání, naposledy ztratil výhru nad Litvínovem necelých pět vteřin před koncem.
Kocovina po posledním titulu je pořádná. Chce to lék! Zn.: rychle.  Symptomy?

1. KALAMITA V OBRANĚ
Jeden žasne, co všechno se může stát. V obranné třetině přichází kopanec za kopancem. Z defenzivy, která vloni šlapala, se stal neškodný soubor. Jediná dvojice Václav Benák, Jan Kolář se nachází v plusových číslech.

Důkazem katastrofy budiž situace z posledních vteřin zápasu s Litvínovem. „Devět vteřin před koncem musíme puk zašlapovat a držet ho pod sebou. Místo toho ho sami vypíchneme za branku. I tam jsme ale byli ve třech hráčích na dva útočící a stejně puk přišel před branku," pokrčil rameny trenér Pavel Hynek.

„Poslední dvě minuty hrajeme na deset nejzkušenějších hráčů a gólu stejně nezabráníte. Místo toho, abychom se odrazili ke třem bodům, přijde zase tohle," dodal k porážce 3:4 po nájezdech.

2. SEBEDŮVĚRA V TAHU
Pardubická hravost v útočné třetině a ofenzivní kolotoč? Jako by to byl pravěk. Vymykají se jenom Hemský a Somík s Bartekem. Tu a tam se přidá i Kousal. Jinak v Pardubicích spíš frčí křeč a strach vymýšlet. „Je to jen o hlavách. Každý z nás musí začít u sebe, věřit si a hrát hokej. Hledáme v tom zbytečně moc vědu, teď už v tom kde kdo vidí i něco jiného a třesou se nám ruce," říká i brankář Dušan Salfický.

3. POSILY SE NECHYTLY
Tři velká jména a zatím tři velká zklamání.
Kris Beech platí za solidního hráče na buly, který ale není moc vidět a spíš by zapadl někam do třetí lajny. A to je málo.
Obránce Jiří Vašíček v posledních dvou zápasech nehrál. Ne pro zranění, ale kvůli výkonnosti.

Pavel Brendl pálí pořád tvrdě a i celkem často. Jediný problém? Netrefuje bránu. Konec zápasu s Litvínovem proseděl jenom na lavičce. „Apelujeme na něho, aby úsilí a nasazení byly větší. Postupně se zvedá, ale je to málo," utrousil Pavel Hynek.
Marná sláva, Brendlův styl „čekám, až se ke mně něco odrazí" při porážkách dráždil už za mořem. Jenže na excelentního bruslaře a dříče ho už nepředělá asi nikdo.

Klíč k jeho probuzení? Žádný řev nebo pískání tribun. Svérázný chlap s dynamitem v rukách se musí hlavně cítit v pohodě. Pak je platný a rozjede svoji mašinu na trhání sítí. Aleš  Hemský ho zatím neprobral. Zvládne to David Krejčí?