Po reprezentační pauze se zdálo, že by mohlo být zase dobře. Pardubice vyhrály v Třinci. Jenže pak následovaly dvě porážky se soupeři, které Dynamo mělo porazit. „Je to blbý, hodně blbý," ulevil si útočník PATRIK POULÍČEK. Byl naštvaný. Jeho lajna s Voženílkem a Tomáškem sice hraje skvěle, jenže tým ztrácí body.

Je velká rána, že po skvělém utkání v Třinci přijdou dvě porážky s celky, co jsou v tabulce pod vámi?
Je to špatný, tohle nás shodí zpátky dolů. Nemělo se to stát, mrzí mě to. Vezměte si, že ve Varech jsme odehráli super zápas, ale najednou přišel zkrat, napadaly nám tam dva góly. Prohráli jsme v zápase, ve kterém jsme měli celou dobu navrch.

Špatně pro vás dopadla i přetahovaná se Zlínem. Kde byl problém tady?

Dvakrát jsme dokázali vyrovnat, od druhé třetiny se nám podařilo zlepšit i pohyb a zase jsme se jako ve Varech dokázali nacpat do šancí. Jenže se stalo to samé, neproměnili jsme je a před koncem nám tam zase jeden puk spadne.

Chcete se konečně dívat nahoru, ale místo toho je potřeba si hlídat záda bát se, aby nepřišel pád na poslední místo. Je to hodně frustrující?

Je to blbý, hodně blbý. Já měl třeba ve Varech ze zápasu super pocit, přišlo mi, jak nám herně všechno vychází. Jenže my to kvantum tutovek nejsme schopni proměnit v góly.

Je aspoň malé pozitivum, že s Voženílkem a Tomáškem jste si vyloženě sedli a vaše mladá lajna šlape?

Sedli jsme si, o všem se snažíme bavit. Myslím, že si docela rozumíme, ale bohužel to k bodům nevede.

Všem vám je kolem dvaceti. Je to hlavní, že jste na jedné vlně?
Nemáme k sobě přehnaný respekt a snažíme se být hodně v pohybu, to je důležité. Všichni tři jsme i docela silní na puku, vždycky můžete někomu nahrát.

Přitom jste každý trochu jiný, Tomášek je mozek, Voženílek prevít, co se umí dostat pod kůži a vy jste silný u mantinelů…

Tak by to asi mělo být, jsme odlišní, ale vyhovíme si. Jsme mladí, ale doufám, že tým pomůžeme vytáhnout trochu nahoru. Je super, že vybojujeme faul, dostaneme se do šancí. Ale musíme dávat i góly. Nejde jen spoléhat na to, že naskočí Petr Sýkora a dá čtyři góly. Když šance máme, musíme s nimi lépe naložit.