Ve čtvrteční předehrávce 20. kola extraligy se hokejisté HC Moeller Pardubice poprvé v letošní sezoně gólově neprosadili a prohráli na ledě českobudějovického HC Mountfield 0:3.

První velkou šanci zápasu měl pardubický Koukal, ale brankář Turek proti němu nabídl bleskurychlou lapačku. Na druhé straně Lašáka neprostřelil po nájezdu ze strany Duda.

Dvě přesilovky Jihočechů sice přinesly několik střeleckých pokusů, s těmi ale slovenský gólman nemohl mít potíže. Dokonce se třemi početními výhodami poté naložil soupeř ještě hůř. Na Turka za šest minut hry pět na čtyři totiž prakticky nevystřelil.
Hru v oslabení zvládli domácí naprosto svědomitě a pak sami uhodili. Z rychlého brejku a přečíslení vyzval Hřebejk ideální přihrávkou ke skórování Květoně a ten neměl problém trefit odkrytou Lašákovu svatyni – 1:0.

„Z naší strany to bylo hodně nepovedené utkání. Všechno vycházelo už z první třetiny, kdy jsme měli asi čtyři gólové šance, ale chyběl nám větší důraz, stejně jako před naší brankou. To rozhodlo,“ říkal po zápase zklamaný pardubický asistent Jiří Seidl.
Ve 25. min. předvedl parádní kousek Duda. Ve vlastním oslabení vybojoval kotouč, protáhl se až před pardubickou branku, položil si i gólmana Lašáka a bekhendem efektně zavěsil – 2:0. O tři minuty později přidal Sičák dokonce třetí gól, ale rozhodčí Minář ji k nevoli celé haly pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal.

Jihočeši byli na letošní poměry až nevídaně při chuti a třetí gól visel ve vzduchu především při nepříliš dlouhé přesilovce pět na tři. Potom se k ohrožení domácí branky několikrát dostali také Pardubičtí, ale Turek měl včera formu i patřičný kus štěstí. Především při gólovce Puchera.
Velký den měl včera Duda. Dvě minuty před druhou sirénou se prosadil podruhé a zajistil svému týmu uklidňující třígólový náskok.
Ve třetí třetině už z domácího týmu po dlouhé době zase vyzařovala pohoda. Při Píšově vyloučení si před Lašákem doslova otevřel střelnici a na pardubického gólmana létal jeden kotouč za druhým. Po gólu volal Vakův bekhend z bezprostřední blízkosti, který Lašák skryl v lapačce.
„Vyhráváme tak málo, že z každého vítězství máme velkou radost. Podali jsme slušný výkon. Podařilo se nám uhrát zápas s nulou, obrana hrála spolehlivě a dali jsme tři góly. Tři body nás těší,“ zhodnotil duel budějovický trenér Ernest Bokroš.

Pardubičtí toho na jihu Čech moc nepředvedli a do šancí se dostávali prakticky jen v přesilovkách. Brankář Turek však měl včera velký den a o letošní premiérové čisté konto se připravit nenechal. „Bylo to hodně nepovedené utkání,“ zopakoval na závěr Seidl.