HOKEJ: Pardubice po velkém boji vyhrály i podruhé

Zlín, Pardubice – Také druhé utkání čtvrtfinálové série play off extraligy Pradubice vyhrály ve Zlíně a jsou velmi blízko postupu. Následující dva duely série na čtyři vítězství se totiž v pondělí a úterý hrají na jejich ledě. Pardubičtí navíc vyhráli 14 zápas v řadě v rámci vyřazovacích bojů.

4.3.2011

PSG Zlín (ve žlutomodrém) – HC Eaton Pardubice ve čtvrtfinále play off hokejové extraligy. Foto: Deník/Daniel Ostrčilík

PSG ZLÍN – PARDUBICE 2:3 (1:2, 0:1, -:-)

Stav série: 0:2

Domácí stejně jako ve čtvrtek zaspali vstup do zápasu. První prohřešek v podání Galvase totiž ve 3. minutě potrestal Starý. Šokovaní berani najednou nevěděli co hrát a museli se bránit stálému tlaku a výpadům soupeře. Do dvougólového vedení šli hosté v 10. minutě, kdy přihrávku Zohorny uklidil u tyče Martin Bartek – 0:2. Domácí byli zralí na ručník, ovšem ještě do přestávky jim pomohla dostat se do zápasu hokejová štěstěna, kdy nahození Finstrleho z téměř nulového úhlu si srazil gólman Růžička do své sítě – 1:2. Chvilku nato mohl dokonce vyrovnat Ondráček, ale jeho pokus od modré čáry brankář s vypětím sil lapil.

Po přestávce domácí vlétli na soupeře, vytvořili se tlak, ale Köhler s Rachůnkem své příležitosti neproměnili. Zlom v zápas přinesla 31. minuta. Nejprve největší šanci na vyrovnání spálil Ondráček, který netrefil odkrytou bránu, aby z protiútoku naplnil pořekadlo „Nedáš – dostaneš“ Koukal – 1:3. Tato trefa sfoukla vítr z plachet beranů, rázem se na jejich hole vkrádaly nepřesnost a nejistota. Jen díky brankáři Dubovi nevstřelili hosté do přestávky ještě další branku.

Až do 52. minuty měli hosté zápas jasně pod kontrolou, ovšem špatně zahranou přesilovou hrou, kdy v oslabení skóroval Řezníček, opět dali naději beranům – 2:3. Emoce vzplály o chvíli později, kdy po Důrasově tvrdém ataku brankáře Růžičky u mantinelu se strhla hromadná bitka.

V samém závěru ještě domácí hráli dvouminutovou přesilovou hru, kterou minutu a půl umocnili hrou bez brankáře, ale na vyrovnání nedosáhli. Naopak 22 vteřin před koncem střelou do prázdné brány pečetil výhru hostí Starý.

Branky a nahrávky: 19. Finsterle (Balán), 52. Řezníček (Balán) – 3. Starý (Kolář, Kaberle), 10. Bartek (Zohorna), 32. Koukal (Kolář, Starý), 60. Starý. Rozhodčí: Šindler, Trombík – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1.

Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Matějíček, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek – Finsterle, Balán, Sivák – Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach. Pardubice: M. Růžička – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II, M. Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Somík, Zohorna, Bartek – Kůrka, Špirko, Rákos – Buchtele, Kousal, Radil. Trenéři: Jandač a Hynek.

4.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Listopad je třetím nejlepším měsícem v historii pardubického letiště

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Z Brna do Jindřichova Hradce. Ve třech dnech

Pardubice – Putování po vlastech českých i moravských. Pardubičtí basketbalisté mají v první polovině tohoto týdne vskutku napilno. V pondělí otevřeli s Brnem páté kolo Českého poháru. Po divokém průběhu nakonec pod Špilberkem zvítězili a do odvety si přinesli devět bodů k dobru.

Největším problémem jsou nedořešené ekologické zátěže

Pardubice – Továrna, která před rokem 1989 patřila k největším zaměstnavatelům, ale také k největším znečišťovatelům životního prostředí v kraji, se mění. Synthesia prošla za posledních pět let výraznými změnami.

Druhá sada prstenů ozdobila Clippers

Pardubice - Juniorská NBA League: Pardubická základní škola, která nosí název Indiana Pacers, zůstala těsně pod vrcholem.

Pardubičtí florbalisté sebrali hrobníkovi klíč od skladu s nářadím...

Pardubice – Husarský kousek. Pardubičtí florbalisté prohrávali v utkání se silnými Vítkovicemi už o čtyři branky. A v první třetině byli zralí na ručník. Jenže sokolové zápas nezabalili a silou vůle dotáhli utkání do prodloužení. V něm stejně jako na půdě soupeře „umřeli“ náhlou smrtí.