První ztráta bolela. Hokejisté Pardubic ve Zlíně prohráli 1:2 gólem Holíka, který inkasovali pět minut před koncem. „Moc dobrý výkon jsme nepředvedli,“ sypal si popel na hlavu útočník JAN KOLÁŘ. „Remíza by možná byla spravedlivější, ale nebylo to z naší strany úplně ono, cítíme to asi všichni,“ vykládal zklamaně.

Nepodařené utkání může se svými spoluhráči napravit dnes proti Spartě. Souboj bude o to pikantnější, že její současný kouč Jandač vedl vloni Pardubice.

V prvních dvou kolech extraligy jste zadupali do země Liberec i Karlovy Vary. Byl Zlín o tolik nepříjemnější?
Zlín hrál hlavně mnohem lépe, byl proti nám aktivnější. Puky hodně nastřeloval a nám se naopak přechod do útoku nedařil. Když jsme ale dali ve druhé třetině gól a dostali se do vedení 1:0, trochu jsme se zvedli, dařilo se nám hru kontrolovat.

Než přišlo ve třetí třetině Důrasovo vyrovnání a Holíkovo „sbohem, remízo“…
V závěru jsme nepředvedli úplně dobrý výkon, přicházeli jsme o puky. Nějak nám scházela přesnost. Díky tomu se Zlín dostával víc na puk a asi chtěl uspět o něco víc než my. Nehrál sice nějaký extra pohledný hokej, ale díky velkému nasazení se jeho hráči dostávali k odraženým kotoučům.

Ze Zlína před sezonou znělo, že pod Rostislavem Vlachem budou hrát jiný hokej než pod Zdeňkem Venerou, že bude mnohem aktivnější. Skutečně se změnil?
Myslím, že hráli podobný styl jako vloni a předloni. Hodně sází na fyzickou hru a pohyb. Proti nám jim to vyšlo.

Na úvodní porážku můžete rychle zapomenout proti Spartě, která opět neprožívá zrovna ideální vstup do sezony, ještě nevyhrála. Dá se mluvit o snazším soupeři, než byl urputný Zlín?
Vůbec ne, něco jako lehčí soupeř neexistuje. Každý zápas je úplně jiný a nikdy nevíte, jaká taktika bude nakonec vítězná. Soupeře přehrajete, přebruslíte, ale necháte se vyškolit z několika šancí a všechno vypadá jinak. Myslím ale, že když podáme sebevědomý výkon, tak Spartu uděláme. Musíme to být my, kdo bude určovat tempo hry, v domácím prostředí to snad urveme.

Schválně, vzpomínáte si, kdy naposledy Sparta v Pardubicích vyhrála?
Nikde jsem se nedíval.

Duben 2007, to už trochu zavání psychickým blokem…
Je lepší na statistiky moc nemyslet, akorát by vás to svazovalo. Musíme se hlavně soustředit na náš výkon, abychom to oproti Zlínu zpřesnili. Díky naším nedotaženým akcím jsme ho zbytečně pouštěli do hry.

V létě se sice Pardubice trochu proměnily, ale stejně… Nemá současný sparťanský kouč Josef Jandač výhodu, že většinu týmu z loňska zná a tuší, co by vám nemuselo vonět?
Sice nás zná, ale je to pořád jenom trenér, na ledě být nemůže. Neviděl bych v tom nějakou extra výhodu. Nějaké rady Spartě určitě dá, ale rozhodující faktor to v zápase, podle mě, rozhodně nebude.

Volat se nikam nebude…

Vloni si Josef Jandač přivedl Pavla Hynka na východ Čech jako asistenta. Dnes budou proti sobě stát jako soupeři. Dva tradiční rivalové, Pardubice proti Spartě.
„Beru to úplně normálně, přichází další soupeř a sled zápasů bude hodně rychlý. Že tam bude Pepa, nijak zvlášť nevnímám. Jednou za čas si zavoláme, ale já mu před zápasem volat nebudu, tohle hecování totiž moc nemusím,“ usmál se současný pardubický kouč. V hlavě se mu spíš honilo, co zlepšit po porážce ve Zlíně: „Předně proti nám Zlín podal výborný výkon. My jsme ale chyběli v předbrankovém prostoru, vůbec jsme se tam nedostávali. Věřím, že se náš výkon proti Spartě bude odvíjet od dobrého pohybu a kvalitních kombinací,“ přeje si Hynek.