Úvodní třetina ukázala, že se v Karlových Varech bude hrát pohledný a aktivní hokej. Domácí hokejisté hned v úvodu mohli zaskočit lídra tabulky, ale Přikryl pálil nad. Na druhé straně se Frodl blýskl skvělými zákroky proti Kousalovi i Říčkovi. Na svého bývalého parťáka vyzrál až v závěru úvodní části Lukáš Radil. 

Druhá část se také lépe vyvíjela pro tým hostí. Varaďova družina se tlačila za navýšením skóre, ale Frodl držel naděje svého týmu. Ve velké příležitosti se objevil Košťálek, když nastřelil tyč či Poulíček. Druhou třetinu také oživila bitka dvou bývalých spoluhráčů Jiřího Černocha a Tomáše Vondráčka. Brankovou radost si ale opět užili ve druhých dvaceti minutách hokejisté Dynama. Střelu Roberta Říčky zpoza kruhů vyrazil před sebe karlovarský gólman a v prostoru mezi kruhy si našel prostor Lukáš Sedlák, který puk dorazil mezi tři tyče. 

Hned úvod poslední třetiny se nesmírně vydařil Pardubicím. Trochu netradičně se prosadil obránce David Musil, který si na modré nedělal velkou hlavu s rozehrávkou a svojí dělovkou propálil vše, co před ním stálo. Tříbrankové vedení i díky skvělému výkonu Romana Willa udrželo Dynamo a nadále tak zůstává v čele tabulky Tipsport extraligy.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 18. Radil (R. Kousal, Zohorna), 39. Sedlák (Říčka, Hyka), 42. D. Musil (Vondráček, Čerešňák). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváci: 4319. HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, Mikyska – Rachůnek (A), Černoch (C), O. Beránek (A) – Zetterberg, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Hladonik – Koffer, R. Přikryl, O. Procházka. HC Dynamo Pardubice: HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář – Kaut, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Cienciala, Pochobradský – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.