Zdravotní patálie se objevily na konci letního poháru. „Na rozbruslení před zápasem s Třincem v Generali Česká Cupu jsem se střetl se spoluhráčem, potom jsem nemohl bruslit. Na následujícím vyšetření magnetická rezonance ukázala, že šlo o výhřez ploténky,“ popsal Vondrka na klubovém webu.

Robert Kousal.
Kauza Kousal: Žádné drogy, věc je uzavřena!

Kvůli problémům s ploténkou musel zkušený hokejista na operaci.

„Šest týdnů jsem se pokoušel o to, abych se jí vyhnul, ale už to nešlo. V jednu chvilku se to zlepšilo, ale pak to bylo ještě horší, takže jsem byl ve strašných bolestech a prakticky jsem nemohl ani chodit, ani sedět. Jen jsem ležel. Nikomu bych nepřál zažít takovou bolest,“ prohlásil Vondrka.

Již tři měsíce Dynamu chybí a nyní se věnuje rehabilitaci. „Chodím několikrát týdně k fyzioterapeutovi a pomalu začínám trénovat. Začínám zvedat tréninkovou zátěž, abych se co nejdříve dostal zpátky,“ uvedl osmatřicetiletý forvard.

Utkání 24. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice, 4. prosince 2020 v Ostravě. Matěj Blumel z Pardubic.
Na Channel One Cupu se představí Blümel i Hronek

Zápasy spoluhráčů sleduje na dálku. „Hokej mi chybí, už mě svrbí prsty. Samozřejmě mám touhu se vrátit co nejdříve,“ dodal Vondrka.