Co tentokrát ozdobilo východočeský souboj a nasměrovalo Pardubice k důležitému vítězství?

1. Přesilovky

Z početní výhody se stává silná stránka Dynama, v derby Pardubičtí během přesilovky skórovali dvakrát. Procentuální využití přesilových her je teď na hodnotě 20,14. To je ve srovnání s ostatními týmy čtvrté nejlepší číslo.

První útok ve složení Anthony Camara - Tomáš Zohorna - Robert Kousal doplňuje Andrej Kosticyn a jediný obránce Juraj Mikuš. „Přesilovky hodně trénujeme. Nejsme takoví frajeři, že bychom mohli hrát bez tréninku. O všem jsme si pokecali, každý ví, co má dělat,“ komentuje hru speciálního týmu Tomáš Zohorna.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
FOTO: Dynamu vyšla otočka. Pardubice zdolaly v hokejovém derby Hradec

Dynamo má připraveno více variant. „Na každého soupeře je tam něco jiného. Sledujeme i videa a díváme se, jak hrají oslabení. Podle toho trénujeme,“ prozradil Zohorna.

2. Bojovný výkon

Těžký úkol. Prohrávat v 6. minutě 0:2 a potom dotahovat, navíc proti nepříjemnému způsobu hry Hradce. Pardubičtí to zvládli a ve třetí třetině stav otočili.

„Trochu nám utekl začátek, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit. Kluci makali, skvěle nám zahrála první lajna, nakonec se k nám štěstí přiklonilo. Tři body jsou skvělé,“ řekl trenér Richard Král.

3. Kosticyn a Barulin

Vedle skvěle hrajícího Tomáše Zohorny začínají ukazovat svůj přínos i další lednové posily. Běloruský útočník Andrej Kosticyn právě v derby poprvé v pardubickém dresu skóroval. Jeho střela se ukázala, k tomu dokáže kombinaci pomoci i zajímavou nahrávkou.

Brankář Konstantin Barulin? Konečně získává i vítězství. Na začátku zápasu proti Hradci se mohlo zdát, že u inkasovaných branek mohl udělat více, ale v dalším průběhu zápasu přidal důležité zákroky. Celkem měl v utkání 33 zásahů. Pokud bude nastavený proces pokračovat, bude mít Dynamo pro vyřazovací boje dobře připravenou dvojici Klouček - Barulin.

4. Emoce i zápal

I když se hrálo bez diváků, na ledě to místy pořádně zajiskřilo. Došlo na strkanice, i rozhodčí měli trenérům na střídačce po svých verdiktech co vysvětlovat.

Ronen Ginzburg
Reprezentační basketbal: Švrdlík se do čtrnáctky nevešel

„Bylo to klasické derby, kterému nechybělo hodně osobních soubojů,“ poznamenal kouč Král. Takovému zápasu ovšem divácká kulisa jednoznačně chyběla.

„Byl to zápas, který jsme potřebovali vyhrát. Máme tři body, ale je to za námi, hned potřebujeme přemýšlet nad dalším duelem,“ uvedl Zohorna. Dynamo hraje třetí domácí zápas za sebou již v pátek. Od 18 hodin přivítá třinecké Oceláře.