Duel číslo 4? Pardubice poprvé v této sérii vedly. Na začátku se sice musely dvakrát za sebou bránit v oslabení, ale potom skórovaly. Za brankou získal puk Blümel a našel Patrika Poulíčka, jenž překonal brankáře Růžičku. Vzápětí najel před gólmana Radoslav Tybor a procpal puk do sítě. Dynamo mělo od 8. minuty dvougólový náskok, který ještě mohli domácí zvýšit v přesilovce.

Třetí gól přišel až po přestávce. Skvělou spolupráci zahraničních hokejistů zahájil za brankou Andrej Kosticyn, jenž našel najíždějícího Anthonyho Camaru. Za necelou minutu se poprvé prosadili i hosté, když od modré čáry střílel Joona Jääskeläinen.

Další šance Pardubic? Kusý před Růžičkou nebo Paulovič v přesilovce po přihrávce Blümela. Východočeši šance nevyužili, hosté ve třetí třetině zahájili cestu za obratem.

Ve 47. minutě nejprve ujel protihráčům Pavel Kousal a překonal i Kloučka. Na něj navázal Petr Šidlík, jenž nebyl ani dodatečně potrestán za zásah holí ve třetím utkání.

Když potom rozhodčí vyloučili opět Camaru, skórovali hosté zásluhou Jakuba Kotaly počtvrté. Role se obrátily, ztrátu najednou dohánělo Dynamo. Přišla ještě jedna přesilovka, hra bez brankáře. A konec. Do prázdné branky Pardubic se trefil Jan Stránský.

Jiří Skalák se vrátil do Mladé Boleslavi.
Tady se zrodila hvězda: Dříč Skalák začínal v Sezemicích

Pardubice - Mladá Boleslav 3:5

Fakta - branky a nahrávky: 7. Poulíček (Blümel), 8. Tybor (Kousal), 21. Camara (Kosticyn, Mikuš) - 22. Jääskeläinen (Bernad, Cienciala), 47. P. Kousal, 48. Šidlík (Šťastný), 51. Kotala (Ševc), 60. J. Stránský (J. Strnad). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Bez diváků. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:4. Konečný stav série: 0:4.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Vála, Bučko, Mikuš, Hrádek, Kolář, Chabada – Tybor, Roman, R. Kousal – Camara, Zohorna, Kosticyn - Blümel, Poulíček, Kusý – Rohlík, Paulovič, Horký.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Pláněk, Moravec, Fillman, Bernad, Dlapa – J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - Šťastný, A. Zbořil, Kotala – Jääskeläinen, Claireaux, Cienciala – P. Kousal, Najman, Flynn.