Čtyři zápasy během pěti dnů. Tři vítězství a postup do čtvrtfinále. Předkolo play off mají hokejové Pardubice za sebou, nyní se budou chystat na další sérii proti Mladé Boleslavi. Ta začíná už tento čtvrtek.

Co Dynamo ukázalo v zápasech předkola? A čím především zdolalo karlovarskou Energii?

Na předkolo se Pardubičtí skvěle připravili. „Sestava je naprosto jasná,“ řekl pár dnů před zahájením série pardubický trenér Richard Král, i když několik zápasů v závěru základní části týmu nevyšlo podle představ.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice
Pardubice ukončily sérii: Chtěli jsme hrát hokej, povedlo se to, řekl Král

A během série neměli trenéři důvod do sestavy zasahovat. V brance padla volba na Milana Kloučka. „Podal vynikající výkon,“ chválil Král hned po prvním utkání. Pardubický odchovanec dokázal mužstvo v sérii podržet. Důležité zákroky předvedl v začátcích duelů ještě za nerozhodného stavu, ale třeba i v momentech, kdy se ještě Energie mohla vrátit do zápasu. Úspěšnost zásahů udržel nad hranicí 94 procent.

„Milan chytal výborně, dokazuje to celou sezonu. Možná měl těžký start na začátku, ale kdo z nás neměl. Je dobře nastavený v hlavě, v sérii nám pomohl. Jsme rádi, že ho máme a že nás drží,“ poznamenal pardubický kapitán Jakub Nakládal.

Předkolo play off - nejproduktivnější hráči:

1. - 2. Anthony Camara a Tomáš Zohorna 6 bodů (2 góly +4 asistence), 3. Andrej Kosticyn (všichni Pardubice) 5 (3+2), 4. Jakub Flek (Karlovy Vary) 4 (3+1), 5. Lukáš Nahodil (Olomouc) 4 (1+3).

Důležitá je spolupráce celého mužstva, tým se podporuje navzájem. Střely tak blokuje zkušený Jan Kolář i nejmladší člen sestavy Michal Hrádek. Oba obránci v předkole napočítali 14 zblokovaných střel, nejvíce z týmu.

A hokejisté Dynama jsou hodně vidět i v pořadí produktivity, k čemuž samozřejmě pomohla vysoká výhra ve druhém utkání série (11:3).

Co je důležité, proti Energii se dokázali prosadit hráči ze všech čtyř útočných formací. „Výhodou je, že to neleží jen na prvních dvou lajnách,“ připomněl Nakládal. K útokům Tomáše Zohorny a Patrika Poulíčka se tak přidali i skórující Ondřej Roman s Lubošem Horkým.

Důležité byly i trefy v početní výhodě, ve které Dynamo skórovalo šestkrát. Pardubické využití přesilovek v play off se pohybuje na třiceti procentech.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice
Pět gólů na závěr. Pardubice jsou ve čtvrtfinále!

A zatím nejlepší střelec? Andrej Kosticyn se třemi góly. Běloruský forvard se zkušenostmi z NHL má sice své místo až ve čtvrtém útoku, ale zároveň nastupuje právě i na přesilovky.

„Kosťa ví, jaká je jeho role. Jsme domluvení, má nějaký věk, tohle mu i vyhovuje. Hraje nějakých 13 nebo 14 minut za zápas, to taky není úplně málo,“ řekl kouč Dynama Richard Král.

Vedle Kosticyna v útoku číslo 4 nastupují Matouš Kratochvil a Michal Pochobradský, kteří v sezoně hráli především za prvoligové Vrchlabí. „Čtvrtá lajna hrála výborně. Nebylo to jen o gólech, ale byli nepříjemní a drželi spoustu puků v pásmu,“ chválil i Nakládal.