Znovu museli dotahovat. Pardubičtí hokejisté podobně jako v duelu s Třincem prohrávali, ale střelecké probuzení nezopakovali. Trefil se jen Valentin Claireaux, který po spolupráci s Camarou nadvakrát překonal brankáře Kváču. Francouzský útočník skóroval v extralize prvně v dresu Dynama.

Jenže v té době snižoval na 1:2. Hosté vedli od 12. minuty, kdy se zblízka prosadil Michal Birner. Ve vyrovnaném utkání pak Liberečtí skórovali znovu v úvodu druhé třetiny, když přesně střílel Jaroslav Vlach.

Další klíčový moment? Tři vteřiny před druhou přestávkou. Hosté v přesilovce z úhlu dostali puk s odrazem od gólmana Kantora do branky, která se posunula. Vše zkontroloval videorozhodčí a gól uznal.

„To byl rozhodující gól. Když je buly deset vteřin před koncem, tak bychom to za každou cenu měli uhrát,“ řekl pardubický trenér Richard Král.

Domácí z celkem třiceti střel na branku vytěžili jen jeden gól. Libereckou výhru pak ještě stvrdil Gríger.

„Z naší strany to nebylo tak povedené utkání jako s Třincem. Chybělo mi u některých hráčů větší sebevědomí, dost často jsme se zbavovali kotoučů. Bylo to takové ustrašené,“ uvedl kouč Král.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec.
Premiéra proti Třinci: Rolinek přímo na střídačce, Sýkora na tribuně

Pardubice - Liberec 1:4

Fakta - branky a nahrávky: 37. Claireaux (Camara) – 12. Birner (Rosandič, Lenc), 23. Vlach (A. Musil, Derner), 40. Gríger (T. Rachůnek, Rosandič), 57. Gríger (Filippi). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Bez diváků. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Holland, Ďaloga, Zdráhal – Tybor, Poulíček, Svačina – Claireaux, Mandát, Camara – Blümel, Rohlík, Kusý – Zeman, Anděl, Paulovič.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – T. Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Štibingr, Derner – Lenc, Bulíř, Birner – Gríger, Filippi, T. Rachůnek – A. Musil, P. Jelínek, Vlach – M. Zachar, Najman, Rychlovský – Šír.