Poprvé s novými trenéry a hned proti Třinci, který v této extraligové sezoně ještě neprohrál. Svěřenci Richarda Krále začali skvěle a ve 29. vteřině se ujali vedení, když před brankou dorážel Radoslav Tybor.

Jenže postupně začali úřadovat Oceláři a v 6. minutě stav během 42 vteřin otočili. Když zanedlouho v přesilovce skóroval Petr Vrána, bylo to již o dva góly. Pak se v početní výhodě vytáhli zase domácí, na konci kombinace stál Vladimír Svačina a snížil.

Ještě v první třetině pak z brejku udeřil Martin Růžička. V této situaci se navíc po srážce se spoluhráčem Zdráhalem zranil pardubický brankář Milan Klouček a musel vystřídat.

Realizační tým a vedení HC Dynamo Pardubice (zleva): Petr Sýkora, Richard Král, Dušan Salfický, Petr Dědek, David Havíř a Tomáš Rolinek.
Dynamo mění trenéry! Hlavním koučem je Richard Král

"Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám dařilo. Dali jsme gól, ale pak inkasovali takové smolné, víceméně vlastní branky. To nás srazilo, kluci si moc nevěřili," řekl nový hlavní trenér Richard Král.

Další tři branky přinesla prostřední třetina. Nejprve skórovali hosté, na jejichž zásah reagoval Jakub Nakládal. Při hře čtyři na čtyři pak mířil přesně Jan Jaroměřský a Oceláři měli náskok znovu vyšší. Po druhé třetině vedli o tři branky - 3:6.

"Druhá třetina už byla z naší strany lepší. Chceme, aby kluci hráli aktivně a začali dávat góly. Potřebujeme se dostat do toho, že nebudeme hrát na jeden nebo dva góly," dodal Král.

Poslední dějství už patřilo Pardubicím. Za Dynamo se trefili Juraj Mikuš a Anthony Camara. Na konci hráli Pardubičtí bez brankáře a povedlo se jim vyrovnat, když 29 vteřin před sirénou střílel přesně Vladimír Svačina.

V prodloužení pak rozhodl osamocený obránce Marek Ďaloga. „Třetí třetina byla parádní. Všem klukům musíme poděkovat. Otočit zápas ze stavu 3:6 s takovým týmem jako je Třinec, to je pecka,“ prohlásil Král.

Brankář Pardubic Marek Boháč inkasuje branku.
Bez nemocných hráčů a bez bodů. Pardubice v lize potřetí prohrály

Pardubice - Třinec 7:6 v prodl.

Fakta - branky a nahrávky: 1. Tybor (Poulíček, Svačina), 15. Svačina (Blümel, Nakládal), 27. Nakládal (Tybor), 42. Mikuš (Claireaux, Camara), 43. Camara (Mikuš, Holland), 60. Svačina (Nakládal, Kolář), 63. Ďaloga (Pulíček, Tybor) – 6. Kundrátek (Jaroměřský, Dravecký), 6. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 9. Vrána (M. Růžička, Gernát), 19. M. Růžička (Zadina, Vrána), 27. M. Stránský (M. Růžička, Gernát), 37. Jaroměřský (Kundrátek, M. Kovařčík). Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Bez diváků. Třetiny: 2:4, 1:2, 3:0 – 1:0.
HC Dynamo Pardubice: Klouček (19. Kantor) – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Holland – Tybor, Poulíček, Svačina – Claireaux, Mandát, Camara – Rohlík, Anděl, Blümel – Zeman, Paulovič, Kusý.
HC Oceláři Třinec: Kořenář – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, Vrána, M. Růžička – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký – Hrňa.