Sérii čtyř domácích zápasů v řadě zakončili prohrou. Hokejisté Litvínova vzali všechny body Dynamu již podruhé v této extraligové sezoně.

Hosté v Pardubicích vedli od 13. minuty, kdy v přesilovce po Demelově střele do tyče zblízka dorážel Martin Hanzl. Domácí se prosadili až ve druhé třetině, kdy taky v početní výhodě zakončil souhru Dynama Matěj Blümel.

Bojovný zápas nakonec rozhodl Martin Látal, který dříve působil i v Pardubicích. Během přesilovky Dynama hosté získali puk a Látal zamířil přesně. Následně Zygmunt další šanci nevyužil, již předtím brankář Klouček skvěle zasáhl proti Hüblovi. Do prázdné branky se ještě trefil Hanzl.

„Byl to takový remízový zápas, který rozhodovaly situace pět na čtyři. Bohužel jsme v poslední třetině během naší přesilovky inkasovali. To byl rozhodující moment utkání,“ řekl po utkání David Havíř, asistent trenéra Pardubic.

Východočeši se ve svých přesilovkách ve třetí třetině neprosadili. V utkání jim chyběl Andrej Kosticyn, který obdržel trest na dva zápasy za zákrok v duelu proti Třinci. „Na jeden gól se moc nevyhrává. Neproměňujeme tolik šance, které máme,“ poznamenal Havíř.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec.
Třinecká lekce! Pardubice prohrály doma s Oceláři

Litvínov po čtyřech prohrách za sebou získal tři body. "Hrál se bojovný zápas, pro nás důležité vítězství po sérii proher. Rozhodovaly speciální týmy, jeden gól jsme dali v přesilovce, v oslabení sice inkasovali, ale potom jsme při hře ve čtyřech rozhodli," uvedl Vladimír Országh, trenér Litvínova.

Pardubice - Litvínov 1:3

Fakta - branky a nahrávky: 26. Blümel (Paulovič, Nakládal) – 13. M. Hanzl (Demel), 52. Látal (Gerhát), 60. M. Hanzl (Zdráhal). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Mikuš, Nakládal, Kolář, Hrádek, Ďaloga, Bučko – Camara, Zohorna, Kousal – Blümel, Poulíček, Paulovič – Pochobradský, Roman, Horký – Kusý, Rohlík, Zeman.
HC Verva Litvínov: Godla – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, L. Stehlík – Jarůšek, M. Hanzl, P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka – Slavík.