Po předchozí prohře v Litvínově trenéři Pardubic přeorganizovali složení ve třech útočných formacích, v brance nastoupil Pavel Kantor.

Do vedení Východočechy dostal Jan Mandát, který přesnou střelou překonal Horáka. V přesilovce, kterou mohlo zrušit vyloučení, poté domácí kapitán Václav Skuhravý avizovaný faul na svou osobu zrušil.

Na branku domácího Černocha pak odpověděl Marek Ďaloga. Dvakrát. Nejprve po skvělé přihrávce Kousala trefil z velkého úhlu odkrytou část branky. A po přestávce se po další akci trefil k tyčce domácí klece.

Domácí se stále drželi v kontaktu a snížili. Vzápětí se prosadil přes protihráče Anthony Camara, jenže Energie přesto vyrovnala. Brankáře Kantora překvapil zpoza branky Vondráček, potom navíc v přesilovce dorážel Mikúš.

Pardubičtí hráli v poslední třetině třikrát v oslabení, ale nakonec ve vlastní přesilovce rozhodli. V 58. minutě se po přihrávce Blümela trefil Ondřej Roman.

TAHOUN VÍKENDU. Adam Šmíd (v červeném) posbíral ve dvou utkáních devět kanadských bodů. Na Bohemians si ke dvěma brankám připočetl čtyři asistence. Vítkovicím doma dva góly dal a na jeden přihrál.
Klokana již měli naservírovaného na talíři...

„Odehráli jsme velmi dobrý zápas, první dvě třetiny jsme byli lepším týmem. V poslední části nás dostala pod tlak tři vyloučení. Energie má dobré přesilovky, dostali jsme gól po odrazu od plexiskla, jinak jsme to ustáli. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí a rozhodli jsme pátým gólem,“ řekl pardubický trenér Richard Král.

Karlovy Vary - Pardubice 4:5

Fakta - branky a nahrávky: 8. Černoch (Kohout, Koblasa), 35. T. Mikúš (O. Beránek), 44. Vondráček (M. Rohan), 51. T. Mikúš (Pulpán, Zábranský) – 6. Mandát (Kousal, Nakládal), 17. Ďaloga (Kousal, Vála), 25. Ďaloga (Poulíček, Blümel), 36. Camara (Roman), 58. Roman (Blümel). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Brejcha, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Bez diváků. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:1.
HC Energie Karlovy Vary: Horák – M. Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, D. Kaše, Flek – Lauko, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal, Ďaloga, Holland, Mikuš, Hrádek, Kolář, Vála – Kusý, Poulíček, Mandát – Camara, Roman, Anděl – Blümel, Kousal, Paulovič – Koffer, Rohlík, Pochobradský.

Hokejová extraliga - dohrávané 12. kolo: Plzeň – Hradec Králové 1:4, Karlovy Vary – Pardubice 4:5, Zlín – Liberec 4:3 sn, České Budějovice – Litvínov 4:3, Mladá Boleslav – Třinec 3:2, Vítkovice – Olomouc 1:2, Kometa Brno – Sparta Praha 4:3 pp.