„Když nyní povoláme někoho z Vrchlabí, tak už se nemůže vrátit. Musíme to řešit s rozumem, protože nám mohou pendlovat jen hráči juniorského věku. S tím určitým stylem pracujeme,“ potvrdil pardubický trenér Richard Král.

Pravidla hovoří o tom, že pokud po 15. únoru nastoupí hráč z Vrchlabí za Pardubice, nemůže potom už zasáhnout do prvoligového zápasu. Výjimkou jsou právě hokejisté juniorského věku.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Madeta Motor České Budějovice.
Dvacátý gól pro Camaru. I díky jeho trefě Pardubice přehrály Motor

V posledním utkání proti Českým Budějovicím nastoupila čtvrtá formace Dynama složena právě z juniorů. Tomáše Zemana a Ondřeje Rohlíka doplnil Kale Costa, který pochází z Austrálie. Nastoupil ke svému třetímu duelu v nejvyšší soutěži.

„Kale zahrál velice slušně, i minulý zápas v Boleslavi hrál dobře. Play off bude zase jiná soutěž. Plánujeme, že ještě naskočí ve Vítkovicích, potom se uvidí podle marodky,“ poznamenal Král.

Osmnáctiletý Costa do statistik zapsal pět střel, čtvrtý útok byl proti Motoru vidět. „Juniorská lajna nám zahrála dobře. Měli šance, škoda, že nějakou neproměnili,“ dodal trenér Král.

Zkřížené meče... Pardubický matador Ivo Teichman (v červeném) právě soupeří o míček se sparťanským protivníkem.
Florbalová nula aneb Praha vládla nad Pardubicemi. Doma i venku

Pardubice si s posledním týmem poradily (5:1) a přerušily sérii proher. „Spadl nám kámen ze srdce, potřebovali jsme to jako sůl. Každý vzájemný zápas s Motorem byl vždycky o gól a na výhru jsme se nadřeli,“ řekl kapitán Dynama Jakub Nakládal, jenž vstřelil první gól Pardubic.

„Ještě zbývají tři zápasy, tak doufám, že formu budeme před play off stupňovat,“ prohlásil Nakládal. V úterý Dynamo nastoupí na ledě Vítkovic, hraje se v 17.30 hodin.