Venku válí! Pardubičtí hokejisté zvítězili v sedmém z devíti posledních zápasů, které odehráli v cizím prostředí. Madetu ubránili na jediném gólu. A stačily jim dva vstřelené.

Přežili tři pohromy

První třetina nenabídla žádnou šanci. Přesto padla jedna branka. Na konci 15. minuty Strmeň vyrazil nepříliš prudkou střelu přímo na hůl Blümelovi, který trefil odkrytou část jeho svatyně. Jihočeši vyrovnali v prostřední periodě. Po pěti vteřinách využil první budějovickou přesilovku Pýcha, když těžil z vyhraného vhazování Přikryla. Remízový stav vydržel jen 112 vteřin. Dynamo se utrhlo do přečíslení, Anděl naservíroval puk Camarovi, který ho uklidil do sítě.

Třetí část se pro pardubické hokejisty proměnila v přežívací. Nejdříve si oddechli po tyči Formana, pak ustáli dvojnásobné oslabení a osmnáct vteřin před závěrečným klaksonem rozhodčí ani video neuznali domácím gól.

Fotbalová FORTUNA:LIGA: FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice.
V Ďolíčku poprvé bez bodů. Fotbalisté úvodní zápas roku prohráli

České Budějovice - Pardubice 1:2

Fakta - branky a nahrávky: 30. Pýcha (Přikryl) – 15. Blümel (Paulovič, Poulíček), 31. Camara (Anděl). Rozhodčí: Kika, Micka – Rožánek, Axman. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Hráno bez diváků. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0.
Madeta Motor České Budějovice: Strmeň – Pýcha, Plášil, Vydarený, Kubíček, Slováček, Allen – Ville, D. Voženílek, Holec – P. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Toman, Forman – Beránek, Prokeš, Jonák.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Bučko, J. Kolář, Hrádek, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Anděl, O. Roman, Camara – Koffer, R. Kousal, Kusý – Machala, Rohlík, Pochobradský.

Hokejová extraliga – 36. kolo: Mladá Boleslav – Litvínov 2:3, Karlovy Vary – Olomouc 3:2, Vítkovice – Zlín 3:0, Plzeň – Liberec 2:3 pp, Kometa Brno – Hradec Králové 1:2, České Budějovice – Pardubice 1:2, Třinec – Sparta Praha 5:4 sn.