Hned v úvodní minutě byl vyloučen obránce Mikuš na čtyři minuty, Pardubičtí se museli bránit. „Začátek zápasu byl těžký, měli jsme tam tři oslabení za sebou. Ustáli jsme to, druhá třetina pak byla asi nejlepší, kterou jsme tady sehráli,“ řekl Richard Král, trenér Dynama.

Jenže Jan Růžička v bance Mladé Boleslavi udržel čisté konto i ve druhém utkání. Stačilo mu k tomu 23 zásahů, domácí byli znovu ve střelbě aktivnější. Růžičku sice překonal Anthony Camara, jenže po trenérské výzvě nebyl jeho gól uznán. „Prostě jsme to zkusili. Výborně zareagoval trenér brankářů, který nám to poradil,“ uvedl Pavel Patera, kouč Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav vyhrála i druhý domácí čtvrtfinálový zápas s Pardubicemi.
Opět s nulou, gól Dynama neplatil. Pardubice prohrály i druhý zápas

„V prvním utkání jsme hráli velmi špatně, chtěli jsme to změnit. Hned na začátku přišlo čtyřminutové vyloučení, které nás trochu zastavilo, ale myslím, že jsme v úvodní třetině byli lepší. Zápas se lámal v momentě, kdy jsme nedali gól v přesilovce pět na tři,“ okomentoval zápas pardubický útočník Tomáš Zohorna.

Dvojnásobnou výhodu měli hosté na konci druhé třetiny, kdy mohli vyrovnat na 1:1. „Bohužel jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Pak jsme udělali zbytečný faul a dostali druhý gól. Ve třetí třetině už nám tam napadalo skoro všechno,“ dodal trenér Král.

Domácí naopak v utkání číslo 2 skórovali třikrát v přesilovce. Početní výhody Dynamu nepomáhají. „Na nás je, abychom to sehráli a dávali z přesilovek góly. Rozhodují zápasy a budou rozhodovat i v této sérii,“ konstatoval Zohorna.

Vrchlabští hokejisté v pátek rozehrají čtvrtfinálovou sérii play off proti Vsetínu.
Spolupráce s Dynamem? Vykročili jsme správným směrem, říká vrchlabský Jakubec

Boleslavští si poradili i v klíčovém okamžiku. „Ve druhé třetině tahaly Pardubice za delší konec, ale naše speciální formace na oslabení to sehrály výborně. Měli jsme tam i trochu štěstí, a stejně jako včera nás podržel výborný gólman. Gól na 2:0 těsně před koncem druhé třetiny byl hodně důležitý,“ řekl trenér Patera.

Další dva zápasy se v pondělí a v úterý budou hrát na pardubickém ledě. „Musíme si to znovu rozebrat, připravit se na domácí zápasy a zvládnout je. Pak bude série otevřená,“ prohlásil kouč Král.