Rolinkův odchod nastal po sporech s tehdejším koučem Ladislavem Lubinou, který byl na začátku října odvolán, ale následně klub opustil i zkušený útočník, který se do sestavy nedostal ani pod novým trenérem Radkem Bělohlavem. Po třech měsících strávených v druholigovém Vrchlabí Rolinka oslovilo nové vedení Dynama s nabídkou k návratu. Mistr světa z roku 2010 ji přijal. Týmu chce pomoci k záchraně extraligy. Pardubice jsou poslední s 35 body, na třináctý Litvínov ztrácejí bod, ale mají o dva zápasy odehráno víc.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc.
Nové vedení Dynama: Sýkora odvolán, vrací se Heřman

"Jsem velmi rád, že jsme se s Tomášem dohodli a pomůže nám v těžkém závěru sezony. Věřím, že přinese do kabiny bojovnost, která mu nikdy nechyběla," uvedl na klubovém webu Dušan Salfický, člen představenstva Dynama.

Během té doby nastaly v pardubickém klubu velké změny. Ve funkci předsedy představenstva společnosti a generálního ředitele klubu skončil Martin Sýkora, který po Rolinkově odchodu zveřejnil soukromou konverzaci s hráčem. Odešel i sportovní manažer Jaromír Kverka a trenéra Bělohlava nahradil Milan Razým.

Rolinek odehrál poslední zápas za Vrchlabí ve středu a podílel se na výhře 6:2 nad Mostem. Pak se s týmem rozloučil. “Informaci o ukončení působení Tomáše Rolinka mohu potvrdit. Hráč byl osloven novým vedením pardubického klubu, zda by mužstvu nepomohl v nastalé situaci. Po krátkém rozmýšlení se Tomáš rozhodl vrátit do Dynama," řekl hned po utkání Jiří Jakubec, sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí.

Vrchlabští hokejisté na vlastním ledě porazili Mostecké Lvy 6:2.
Vrchlabí vyhrálo, ale přichází o Rolinka. Trutnovu se play off vzdaluje

Tomáš Rolinek v dresu HC Stadion Vrchlabí:
Bílina 10:6, 1+0
Dvůr Králové 7:3, 1+1
Nová Paka 4:5, 1+0
Mostečtí Lvi 3:2p, 0+0
Jablonec 9:1, 1+0
Trutnov 9:1, 0+2
Řisuty 9:2, 1+1
Dvůr Králové 3:0, 0+1
Nová Paka 5:2, 2+0
Mostečtí Lvi 6:2, 0+2
10 utkání, 14 bodů (7+7)