Po šestibodovém víkendu se podobný krok zdál málo pravděpodobný, přesto se k němu vedení pardubického klubu odhodlalo. Na extraligové lavičce skončil Radek Bělohlav. Nahradí jej Milan Razým (nar. 12. října 1961), jehož největším trenérským úspěchem je zisk mistrovského titulu s Plzní v sezoně 2012/13.

Dynamo sáhlo ke změně podruhé v sezoně. Už 5. října skončil Ladislav Lubina a tým převzal právě Bělohlav, který byl jeho asistentem.

„Věřili jsme, že říjnová změna trenéra přinese posun Dynama do klidnějších vod. To se bohužel nepodařilo a Pardubice jsou stále na poslední příčce. I tak bych chtěl dosavadním trenérům poděkovat za odvedenou práci,“ uvedl v tiskové zprávě člen představenstva Dušan Salfický.

Pardubice v sobotu zdolaly pražskou Spartu 4:3 a v neděli vyhrály v dalším domácím utkání nad Kometou Brno 6:2. V polovině základní části tak ztrácejí tři body na dvanáctý Litvínov i třinácté Vítkovice a mají zápas k dobru.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a HC Sparta Praha (v červeném) v pardudubické enterie areně.
Šestibodový víkend! Dynamo přehrálo i Kometu

Spolu s Bělohlavem skončil i asistent Otakar Janecký. Razým bude mít po boku Michala Mikesku a Petra Čáslavu.

Ten byl i Bělohlavovým asistentem, ale ve víkendových zápasech už na lavičce nestál. Naposledy byl u předchozího debaklu 0:7 v Třinci. „Asi ho naštvalo, že jsem vedl zápas sám. Věřil jsem, že to přinese klíčový efekt. Možná Petr občas zapomínal, proč je v trenérské kabině; jestli je asistentem trenéra, členem dozorčí rady nebo akcionářem. S tím je třeba se nějak vypořádat. Je to těžké i pro kluky, kteří s ním odehráli spoustu zápasů. Tohle je ale otázka na Petra a na vedení,“ vysvětlil v sobotu Bělohlav, pod kterým tým získal z 19 utkání 24 bodů.

Premiéra v Boleslavi

Jeho nástupce Razým naposledy vedl Litvínov v sezoně 2018/19, z jehož lavičky byl odvolán loni v únoru. Premiéru na pardubické lavičce si odbude po reprezentační přestávce v úterý 17. prosince v Mladé Boleslavi.

Vyřešit složení realizačního týmu požadoval majoritní vlastník klubu město Pardubice. Na nutnosti situaci řešit se shodlo užší vedení města se zástupci všech zastupitelských klubů.

Primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi také vadilo, že Bělohlav má zároveň funkci v prvoligovém Motoru České Budějovice, což považoval za fatální střet zájmů.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a BK Mladá Boleslav  (v zelenočerném) v pardudubické enterie areně.
Poslední zdolal prvního. Dynamo vzalo body Spartě