FOTOGALERIE: Naposledy téměř před 49 lety

Pardubice - Tipsport extraliga: Hokejisté HC Eaton Pardubice prohráli doma už popáté v řadě

19.10.2010

Hokejisté HC Eaton Pardubice prohráli doma už popáté v řadě. Tentokrát 2:3 sn s Mladou BoleslavíFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Proboha, kdy tohle skončí? Úřadující šampion prohrál na svém ledě popáté za sebou. Považte, naposledy takové zoufalství přišlo na Pardubice během ledna a února 1962, kdy padly celkem sedmkrát v řadě.

Zlé domácí výkony se podepisují i na návštěvě v ČEZ Areně. V úterý přišlo na Pardubice pouze 6957 diváků.

Kdo čekal úvodní drtivý tlak Eatonu, musel si promnout oči. Nic takového se nedělo. Pouze Pivko se objevil v náznaku šance, ale zamířil do boční sítě. Boleslav zahrozila v přečíslení, jenže Macho také netrefil. A tak přišla poslední minuta první třetiny. Unavený Macho jen lehce nahodil směrem na Růžičku, puk trefil do kalhot Nakládala a pohroma byla na světě.

Druhá část? Stejný obrázek. Bezmyšlenkovitá a upracovaná hra domácích nečinila středočeské obraně žádné problémy. Snad jen Pivko se Špirkem si mohli říct, že se objevili v solidních střeleckých pozicích. A tak hosté znovu udeřili. Aktivní Divíšek prudkou přihrávkou trefil brusli najíždějícího Boháče a Růžička se již nestačil přesunout.

Na obrat to dlouho nevypadalo. Až přišel v 54. minutě gól veterána Kaberleho a za necelou minutu nabuzený Eaton srovnal Špirkem. Bod navíc vystřílel v nájezdech pro Mladou Boleslav šikula Vrbata.

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Když jsme prohráli s Brnem 0:1, tak si myslím, že jsme od začátku hráli v pohybu a s nasazením. Jenže do tohoto zápasu jsme nastoupili úplně bez nasazení. Čím to je, to vážně nevím. Domácí zápasy máme neslané nemastné. A většinou tím, jak nedáváme branky, tak naopak lacinou inkasujeme, a ta nás pokaždé srazí dolů. Jsme rádi, že v poslední třetině jsme zápas vyrovnali v době, kdy už to vypadalo, že to k žádným bodům nepovede. A penalty? Zatím jsme měli tři rozstřely a všechny je prohráli.“

Leo Gudas (BK Mladá Boleslav): „Začali jsme velice dobře. První a druhou třetinu jsme hráli to, co jsme si řekli. Vstřelili jsme si dva góly. Jenže ke konci jsme inkasovali v oslabení, vzápětí přišel další a dostali jsme se tam, kde jsme být nechtěli. Dřinou a vůlí jsme pak vydřeli další bod v nájezdech.“

Pardubice - Mladá Boleslav 2:3 sn

Branky a nahrávky:
54. Kaberle (Kolář, Koukal), 55. Špirko (Somík) – 20. Vrbata (Marušák), 35. Boháč (Divíšek), rozhodující nájezd Vrbata. Rozhodčí: Pešina, Šír – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6957.

HC Eaton Pardubice: Růžička – Kaberle, Nakládal, Jillson, Mezei, Píša, Kočí – Kolář, Koukal, Starý – Bartek, Špirko, Somík – Pivko, Zohorna, Pineault – Rákos, Nahodil, Buchtele – Radil. Trenér: Jandač.

BK Mladá Boleslav: Valent – Jindra, Žabka, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben, Kupec – Bahenský, Divíšek, Boháč – Pabiška, Macho, Matějovský – Nouza, Gajovský, Handlovský – Milroy, Loskot, Vrbata. Trenér: Tlačil.

Další výsledky Tipsport extraligy najdete ZDE.

Autor: Radek Špryňar

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.