Hromotluk v pardubické sestavě Jiří Cetkovský zboural Kladno. Dvěma góly v druhé třetině, při kterých osvědčil své největší přednosti – důraz a zarputilost, zničil odhodlání outsidera. U Cetkovského, jehož trápily vleklé zdravotní problémy, šlo o premiérové trefy v ročníku. Eaton, na střídačce poprvé s asistentem Pavlem Hynkem, zabral znovu po třech kolech.

Pardubice předvedly další ze svých klasických prvních třetině – tedy hanebných. Chvílemi to vypadalo, jak kdyby se Jandačova družina poprvé viděla těsně před zápasem. Kombinace neexistovala. A když dostal Eaton komfortní výhodu dvou mužů v poli, která trvala předlouhých 106 vteřin, trápení dorostlo maxima. Cikánek v kladenské kleci se snad ani nezpotil. Na druhé straně Svoboda se jen smutně ohlédl za střelou Knotka, která poslala Kladenské do vedení.

Až v prostřední části se domácí rozjeli. V 24. minutě Cikánka poprvé překonal přesilovkovou trefou Starý. A pak přišly momenty obra Cetkovského. Nejprve před brankovištěm tečoval mimo dosah Cikánka přihrávku Kousala a o chvíli později dorazil střelu Rákose.

Kladno sice ještě dokázalo snížit zásluhou Treilleho, ale pak během jedenácti vteřin přišlo o veškerou naději po slepených brankách Pivka a Barteka.

Fakta – branky a nahrávky: 24. Starý (Kolář I.), 34. Cetkovský (Kousal), 38. Cetkovský (Rákos, Kousal), 53. Pivko (Bartek, Píša), 53. Bartek (Cetkovský, Nakládal) – 4. Knotek (Eberle), 48. S. Treille (Kalla). Rozhodčí: Hribik, Pešina – Kis, R. Prchal. Vyloučení: 5:6, navíc Procházka 10 minut OT. Využití: 2:0. Třetiny: 0:1, 3:0, 2:1. Diváci: 8295.

HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Mezei, Jillson, Kolář II. – Starý, Koukal, Kolář I. – Pivko, Cetkovský, Bartek – Pineualt, Špirko, Somík – Kousal, Zohorna, Rákos. Trenér: Jandač.

HC Vagnerplast Kladno: Cikánek – Kameš, Drtina, Toman, Růžička, Procházka, Šmach, Mrázek, Piskáček – Kuchler, Patera, Bicek – S. Treille, Bílek, Kalla – Bělohlav, Stieler, Látal – Valský, Knotek, Eberle. Trenér: Tatíček.