Pardubice - Mladá Boleslav 5:3

Nová ikona Mladé Boleslavi se rozjížděla postupně. Po boku svého mladšího bratra Davida se v první třetině dostal do dvou možností, ale neuspěl. V prostřední části však už vedl ofenzivní snahy extraligového nováčka.

Vrbata nejprve vymyslel tutovku pro Bendu. Pak orazítkoval tyč Lašákovy klece. To vše bylo za stavu 3:2 pro Moeller, kdy se Boleslav natahovala po dorovnání výsledku. A úspěšně. Matador Král vymyslel třetí gólovou přihrávku pro expardubického Posmyka, který se od modré čáry bez rozpaků opřel do puku a propálil vše co mu stálo v cestě.

Přesto to na Pardubice nestačilo. Těm stačil v neděli k tříbodovému vítězství průměrný výkon. V úvodu lehkovážně pustily soupeře do vedení a pak se musely pořádně nadřít, aby alespoň v poslední minutě první třetiny dokázaly srovnat. Somík našel před brankou zapomenutého Tvrdíka, který našel skulinu v Cháberově postoji.

Další dvě branky přidali domácí v rozmezí čtyřiačtyřiceti vteřin ve 26. minutě. Vedení na stranu Moelleru strhnul v přesilové hře Somík, jenž vypálil od hrazení a od brusle jednoho z hostujících beků kotouč zaplul do sítě. O chvilku později vystihl Kolář nepřesnou rozehrávku obra Schnábela, puk sebral Koukal a nádhernou ranou ho uklidil pod horní tyč.

Stav 3:3 změnila až přesilová hra Moelleru v 54. minutě. Divíšek si vyjel před branku a střelou pod lapačkou Chábery znovu nastartoval vyprodanou ČEZ Arenu. Dílo dokonal do prázdné branky Starý.

Hlasy trenérů:

Jiří Seidl (HC Moel〜ler Pardubice): „Pro nás to je vydřené vítězství, ale o to víc si ho budeme vážit. Za stavu 3:1 byla škoda, že jsme nedali ještě jeden gól. To už by bylo asi rozhodující. Pak jsme hráli profesorský hokej a soupeř se dotáhl. V závěru se prokázala vůle a bojovnost našich hráčů.“
Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav): „Bylo to vyrovnané utkání, v kterém se nám povedl začátek. Jenže jsme o něj přišli díky našim vyloučením. Když se nám podařilo vyrovnat, tak jsme znovu doplatili na vyloučení. Tým ale musím za výkon pochválit.“