HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 2:1p (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 52:14 Elkins (Benák), 60:16 Bartek (Sičák) – 8:18 Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Fraňo, Šír – Jindra, Kis. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 7764. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Vladimír Sičák – František Ptáček.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Radil, Buchtele – Rákos, Zohorna, Kousal. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

HC Mountfield: Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Kolarz, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Martynek – Gulaš, Langhammer, Květoň – Burian, Mikeska, Marek – Kuchejda, Červený, Pšurný. Trenéři: František Výborný a Milan Kupka.

Reparát za úterní trapas se Spartou složen. Na jedničku to sice nebylo, ale hokejisté Pardubic si nakonec vítězství v duelu 6. kola extraligy za enormní úsilí zasloužili. Když to vypadalo na další průšvih, našli domácí střelci slabé místo v českobudějovické defenzivě a dvěma střelami mezi betony jinak vynikajícího Kováře převrátily skóre.

Jihočeši pravidelně bývají v ČEZ Areně pro Pardubice snadným soustem. Za posledních čtrnáct let zde pobrali tři body pouze dvakrát! Včera byli blízko, nakonec brali bod.

Východočeši začali svižně. Do velkých šancí se postupně dostali Kousal, Radil i Kolář. Mohutný tlak domácích brzdil fantastický reprezentant Kovář v budějovické kleci. Když už půlka haly slavila gól po střele Somíka, dokázal v poslední chvíli vytáhnout luxusní zákrok. Hosté přežili těžké chvíle a hned z první příležitosti udeřili. Pardubická obrana zapomněla na Květoně a ten se trefil neomylně nad rameno Růžičky.

V druhé třetině se role vyměnily. V brankovišti se potil pardubický gólman. Za prostředních dvacet minut musel předvést osmnáct zákroků. Kovář jen devět.

Mág v jihočeské kleci držel čisté konto až do 53. minuty. Pak od modré napřáhl nazdařbůh Elkins a procedil kotouč mezi betony za chybujícího Kováře. Když do stejného místa v prodloužení zamířil Bartek, bylo rozhodnuto.