Od začátku to byly jasné kupecké počty. Hokejové utkání po širým nebem stálo pardubický klub údajně zhruba sedmnáct milionů korun. Alespoň tuto cifru uvedl před zahájením přípravných prací na svítkovském stadionu generální manažer HC Eaton Pardubice Zbyněk Kusý.

Jednoduchou matematikou pak bylo možné spočítat, že vstupné mělo akci zaplatit. Znásobíme–li průměrnou cenu lístku sedm set korun očekávanými pětadvaceti tisíci diváky, dostaneme se k číslu sedmnáct a půl milionu korun. V tom případě by nebyl problém a utkání by bylo pokryto. Háček však nastal v tom, že na plochodrážní ovál dorazilo „jen“ něco málo přes sedmnáct tisíc lidí. Kupecké počty pak napoví, že nějaká ta „kačka“ na pokrytí rozpočtu chybí. Pochopitelně je však nutné přičíst peníze z reklam a od sponzorů.

S největší pravděpodobností by se tak Hockey Open Air Game neměl dostat do červených čísel. To nakonec potvrdilo i samotné vedení extraligového klubu. „Podle přibližných účetních výsledků neskončilo utkání finanční ztrátou. Rozpočet byl koncipovaný jako ziskový při maximální návštěvnosti a jako vyrovnaný při návštěvě zhruba 16 tisíc diváků,“ píše HC Eaton Pardubice na svých oficiálních webových stránkách.

Několik týdnů před utkáním požádalo vedení klubu město o dotaci. „Je to běžná praxe,“ řekl tehdy našemu Deníku Zbyněk Kusý.
Podle něj hokejový klub uspořádal tuto akci v dobré víře propagace své, města Pardubic, kraje a hokeje samotného jako tradičního a populárního sportu v regionu. „K dnešnímu dni klub na podporu tohoto projektu žádnou finanční dotaci od Magistrátu města Pardubic neobdržel,“ poznamenalo vedení hokejového klubu.

Přesto je možné, že do klubové kasy nakonec nějaké ty peníze od města přitečou.
„Hokejový klub nás utvrzoval v tom, že si vše zabezpečí, že celá akce jde mimo rozpočet. Nebránili jsme se spolupráci, byli jsme ochotni poskytnout servis našich organizací, jako byla městská policie, Městský rozvojový fond a Služby města Pardubic. Například jen to, že na akci dohlíželo 41 strážníků, nás stálo 85 tisíc korun,“ řekla ve středunašemu Deníku primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Ta však zároveň nevyloučila, že město by na projekt přeci jen dodatečně přispělo. „Rada města přijala usnesení, že až bude definitivní vyúčtování akce, rozhodne se, zda na ni město finančně přispěje,“ dala klubu naději Fraňková. Podle ní byla představa hokejového klubu HC Eaton o dotaci na začátku prosince loňského roku 1,5 milionu korun. „Na tuto částku pak také přišla žádost o finanční podporu,“ upřesnila první dáma Pardubic.