„Obě mužstva se snažila o nátlakovou hru plnou rychlého bruslení. Vypracovali jsme si docela dost šancí, ale byli jsme neproduktivní. Brankář Pardubic chytal výborně,“ uznal po utkání švédský kouč Ulf Dahlén.

Martin Růžička zářil, na startu sezony má formu jako hrom. Nejlepší kousky předváděl ve druhé třetině při oslabení tři proti pěti. Úžasným způsobem zlikvidoval tutovku Falka. Útočník Jönköpingu byl před gólmanem úplně sám, ale Růžička se bleskově přesunul a střelu ukryl do lapačky.

Pardubice se dostaly do vedení už v 7. minutě. Reprezentant do dvaceti let Tomáš Nosek pověsil puk pod víko švédské klece. Mladý útočník byl při chuti, za chvíli protančil před Anderssona, ale trefil jenom tyč. „Podle mě bylo HV71 ještě lepší než Linköping. Naše druhé utkání v European Trophy mělo úplně všechno – kvalitní bruslení, rychlost, tvrdost, dohrávání kotoučů do brankoviště i v něm,“ líbil se zápas pardubickému kouči Ladislavu Lubinovi.
Vyrovnat se Švédům podařilo až na začátku poslední třetiny. Fin Joensuu ukázal svoji největší přednost, neskutečnou drzost a důraz. Růžička měl puk pod betony, jenže neodbytný forvard HV71 ho prostrčil do brány. Gól platil. „Podle mého to regulérní branka nebyla. Ale nezlomila nás. Hned jsme odpověděli, dostali jsme se do dvoubrankového vedení,“ liboval si Lubina. Zohornovu přihrávku poslal za Anderssona Radil a na 3:1 zvyšoval sám Zohorna.

Pardubice – HV 71 3:2 (1:0, 0:0, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 7. Nosek (Bartek, Elkins), 42. Radil (Zohorna, Rákos), 46. Zohorna (Rákos, Bartek) – 41. Joensuu, 53. Thörnberg. Rozhodčí: Kalivoda, Smitka – Barvíř, R. Prchal. Vyloučení: 10:11, navíc Bartek (PCE) 10 minut OT. Diváci: 3528.

HC ČSOB Pardubice: Růžička – Sičák, Sokół, Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Nosek, Elkins, Bartek – Rákos, Zohorna, Radil – Buchtele, Nahodil, Kousal.

HV 71 Jönköping: Andersson – Trygg, Grillfors, Rahimi, Luoma, Almqvist, Welch, Karlsson – Joensuu, Falk, Thörnberg – Lindström, Sundh, Fasth – Voutilainen, Piroš, Ledin – Linnander, Fantenberg.

Jönköping pak rozjel útočné manévry, ale Thörnbergovi se podařilo už jenom snížit.

Výhra 3:2 nad silným HV71 měla jeden podobný rys jako čtvrteční duel s Linköpingem. Docela dost vášní a vyloučených na obou stranách. „Je to dané tím, že všichni hrají doopravdy na sto procent, což je to nejcennější. Je to prestižní mezinárodní zápas. Hráči do něj jdou naplno, a podle toho pak hokej vypadá. Jsem rád, že můžeme hrát takové zápasy,“ oceňoval vysoké tempo Lubina.

Další zápas European Trophy čeká na Pardubice ve čtvrtek v Liberci. Potom se vydají na zahraniční misi. V Innsbrucku se utkají s Mannheimem a ve Finsku s Tapparou Tampere.