Moeller opět sehrál skvěle přesilové hry. Vsítil vnich tři branky (Sýkora, Tvrdík a Rolinek). Byl to již sedmý pardubický zápas vřadě, kdy se Východočeši prosadili vpočetní výhodě. Zápas se výtečně vydařil pardubickému kanonýrovi Petru Sýkorovi, jenž nasázel do znojemské klece tři góly. „To je hezké, ale my musíme jít zápas od zápasu. Stále máme velkou bodovou ztrátu. Před týdnem se o nás psalo, že nehrajeme dobře, teď po dvou vítězných zápasech zase, že jo. Vůbec se tím nesmíme ukolébat,“ míní nejlepší střelec minulého ročníku extraligy, jenž své konto zaokrouhlil na deset branek.

Těžko se zápas hodnotil znojemskému kouči Václavu Sýkorovi. Jeho svěřenci vutkání totálně propadli. „Přitom jsme se připravovali na pardubickou hru poctivě, ale podle našich představ jsme hráli jen úvodní třetinu.“ Tu Orli prohráli jen 1:0 po inkasované brance voslabení. „Musím se pořádně podívat na video. Moc se mi to vyloučení našeho obránce nezdálo. Byla to dost nepřehledná situace. Nezdálo se mi, že by tam byl faul,“ řekl Sýkora, který se však nechtěl na sporné vyloučení vymlouvat. „Rozhodla druhá třetina, kdy náš výkon byl diametrálně odlišný. Hlavně od chvíle, kdy jsme dostali druhý gól. Začali jsme produkovat plno chyb vobraně, za což nás Pardubice náležitě potrestali,“ řekl Sýkora.

Moeller po dvou vítězných zápasech vextraligové tabulce přeskočil právě dnešního rivala. Již ve čtvrtek ho čekají vtelevizní předehrávce pátečního kola České Budějovice.

STATISTIKY:

Výsledek utkání: 7:0

Třetiny: 1:0 / 4:0 / 2:0

Branky a přihrávky: 16:32 Sýkora (Píša) - 25:19 Somík (Pucher) - 25:53 Ondřej (Tvrdík) - 30:33 Sýkora (Rolinek) - 34:00 Tvrdík (Šeda) - 46:09 Sýkora (Rolinek), 53:51 Rolinek (Pucher)

Rozhodčí: Jeřábek – Hejduk, Křivský

Vyloučení: 6:7

Využití: 2:0

Diváci: 7520