Oba týmy musely řešit absence v obraně. Na straně domácích nenastoupili Toman s Gřegořkem a v dresu Pardubic chyběli vedle útočníka Blažka beci Havíř, Michal Šeda a Posmyk. Hostující Moeller tak posílil třiatřicetiletý zadák Martin Táborský z prvoligového Hradce, na střídačce byl připraven i jeho spoluhráč Lesák.

Hosté povzbuzeni dvěma výhrami za sebou začali brzy hrozit a ve čtvrté minutě se dočkali šťastného vedení. Po střele obránce Koláře se puk odrazil do branky od Tvrdíkovy brusle a sudí Šindler po poradě s videorozhodčím potvrdil platnou úvodní branku.

Za 66 vteřin už měl Moeller dvoubrankový náskok. Pivko šikovně uvolnil Somíka, který z úhlu najížděl sám na Turka a bez potíží skóroval – 0:2. Následovalo ještě několik pokusů hostů, než se domácí oklepali a načali svou snahu o smazání ztráty. Už v 9. minutě se Českobudějovičtí radovali, když Vak od zadního mantinelu uvolnil Veselého a kapituloval i Lašák.

K vyrovnání v úvodní části nepomohly domácím dvě přesilovky. Moeller se dočkal při vlastním oslabení, kdy vysunul do sóla Rolinek Sýkoru a ten se jedenáctou brankou v sezoně osamostatnil v čele tabulky střelců – 1:3. Jihočeši však ještě početní výhodu zužitkovali a za 45 vteřin odpověděl Hřebejk, který dorážel do odkryté branky. V 36. minutě navíc přesnou střelou od modré čáry vyrovnal přesně s koncem dalšího trestu Pardubic obránce Novák. A obrat dokonali domácí po 90 vteřinách závěrečné třetiny při další početní výhodě. Při Ondřejově trestu našel po Hudcově pokusu puk za ležícím Lašákem Hübl a dorazil do prázdné branky – 4:3.

Pardubický gólman protestoval a dostal od sudího Šindlera desetiminutový trest. Když doprovodil potlesk v publiku vehementním poklepáním hokejky o led, dostal i druhou „desítku“ a naštvaný zmizel v kabinách. Domácí již výhru nepustili, naopak ji stvrdili dvěma brankami kapitána Mountfieldu Sailera.
„Příčinou naší prohry bylo, že jsme dneska hráli trestuhodně přesilové hry a oslabení,“ řekl po nepovedeném utkání notně zklamaný pardubický kouč Miloš Říha.

Na jihu Čech pochopitelně panovala radost. Budějovičtí hokejisté se dočkali tříbodového zisku po čtyřech porážkách za sebou a před dnešními zápasy se bodově srovnali s Libercem a jsou druzí. „Jsme rádi, že jsme se vrátili k týmovým výkonům, které nás zdobily. Ukázali jsme velkou morálku, když jsme dokázali dotahovat výsledek poté, co jsme dvakrát o dva góly prohrávali. Další cenná věc jsou využité přesilové hry,“ podotkl domácí asistent trenéra Milan Černý.