Výměna rolí. Východočeské derby vyhrály těsně Pardubice

Pardubice - Derby má po šesti zápasech opět vítěze z Pardubic. Hokejisté Dynama vyhráli před vyprodanou halou nad Hradcem poprvé od 24. ledna 2016.

26.11.2017

Dynamo Pardubice - Mountfield HK Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Fakta – branky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Rolinek) – 28. Dragoun (Červený), 45. Dragoun (Pláněk, Berger). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10, navíc Poulíček – Dragoun a Pláněk 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Látal, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, R. Pavlík – Cingel, Džerinš, Kukumberg – Berger, Tuominen, Miškář. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Že to bude velký boj, bylo jasné od úvodních minut. Již na začátku došlo na strkanice, před brankou dohrávali souboj třeba Pláněk s Vondráčkem. Poprvé se vylučovalo v 9. minutě, kdy se do sebe pustili Patrik Poulíček a Petr Zámorský. A hokej? Více šancí si vytvořili hráči Dynama, poměr střel v první třetině byl 10:2 pro domácí tým. Jedna z nich odpálila pardubickou radost, to se v první pořádné přesilovce trefil pod horní tyčku Rostislav Marosz.

Střelecká aktivita se změnila ve druhé třetině (4:18). Hradec šlápl do pedálů, pod palbou se ocitl Ondřej Kacetl. Po střele Dominika Graňáka zazvonila tyčka pardubické branky, i tak dokázalo Dynamo přidat druhý gól. Ve 25. minutě neudržel Rybár střelu Tomáše Mojžíše, zblízka dorážel Rolinek. Gól potvrdil i videorozhodčí.

Naději Mountfieldu přiživil Michal Dragoun, jenž v oslabení ujel s Rudolfem Červeným a překonal Kacetla. Podobně mohli v závěru druhé třetiny udeřit domácí, ale Rolinka ještě stihl Gregorc odstavit.

A ve 45. minutě došlo na vyrovnání. Střelu Martina Pláňka tečoval Dragoun a puk propadl do sítě. Stav 2:2, vyrovnáno, napínavý zápas graduje.

Došlo i na nepříjemný moment. V 55. minutě Filip Pavlík tvrdě narazil na mantinel Davida Tomáška, který zůstal ležet na ledě. Hrací plochu opouštěl na nosítkách, ale rozhodčí za tento zákrok nevylučovali.

Až po faulu na Petra Čáslavu hráli domácí čtyřminutovou přesilovku, kterou využil Petr Sýkora, jenž se trefil do odkryté branky.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Miloš Holaň (Pardubice): "V první řadě chci poděkovat všem fanouškům, co přišli, ve spojení s výsledkem to byla třešinka na dortu. Od rána jsme hráče připravovali, protože je to výjimečný zápas. Derby mezi kluby i městy, a hráči k tomu tak musí přistupovat. Ze začátku to byla taktická bitva o střední pásmo, ale jinak jsme hráli velmi dobře, podařilo se nám rozhodnout v přesilových hrách. Sehráli jsme je velmi dobře, i když kaňkou je inkasovaný gól právě v početní výhodě. Vedení s tak silným soupeřem jsme si možná trochu nevážili a nechali Hradec srovnat. Hráči jsou dobití a to je asi ta cesta k vítězství, tedy týmový výkon podpořený výborným Kacetlem vzadu a konečně vítězství v derby."

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Skvělá atmosféra v hledišti dala zápasu punc výjimečností a myslím, že si ho všichni užili. Hráčům jsme za výkon poděkovali, od druhé třetiny jsme z hlediska nasazení a obětavosti podali velmi dobrý výkon. Domácí jsme přestříleli a měli spoustu šancí, bohužel jsme je neproměnili. O výsledku rozhodly skvěle sehrané přesilovky Pardubic, které jsme nedokázali ubránit, ačkoliv jsme se na ně připravovali."

Rozhodovaly góly z přesilovek

Nejprve vládlo Dynamo, pak zase Mountfield, ale v závěru utkání rozhodly ve svůj prospěch Pardubice. Vzájemná bilance východočeských týmů je tak po prvních dvou zápasech sezony vyrovnaná. Desetitisícová návštěva očekávala zprávy již před zápasem. Kdo nastoupí?

Oba týmy se dočkaly návratu svých opor do sestavy. Mountfield mohl opět počítat s gólmanskou jedničkou, když od první minuty nastoupil v brance Patrik Rybár. V první útočné formaci Pardubic pak nechyběl Tomáš Rolinek, jenž vynechal duel v Třinci.
Hosté přijeli bez svého kapitána Jaroslava Bednáře, který odstoupil kvůli zranění z předchozího utkání. První start za Hradec si tak připsal finský forvard Henri Tuominen, který působí v Karlových Varech.

Od prvních minut to jiskřilo na ledě, oba tábory fanoušků hnaly své týmy v hledišti.

„Skvělá atmosféra v hledišti dala zápasu punc výjimečnosti. Diváci si to užili, bylo to derby se vším všudy,“ řekl Tomáš Martinec, asistent trenéra Mountfieldu.

Fanouškům za podporu děkoval i pardubický trenér Miloš Holaň. A zápas? „Ze začátku to byla velká taktická bitva středního pásma. Podařilo se nám rozhodnout v přesilovce, ale kaňkou je inkasovaná branka v naší početní výhodě,“ řekl Holaň. Co rozhodlo? „Týmový výkon podpořený brankářem Kacetlem vzadu. Konečně derby, které jsme vyhráli.“

„O výsledku rozhodly skvěle sehrané přesilovky domácích, které jsme nedokázali ubránit. Za výkon jsme hráčům poděkovali, podali jsme od druhé třetiny velmi dobrý výkon, co se týče nasazení a obětavosti,“ řekl Martinec.

Domácí počítali i ztráty, zraněný David Tomášek musel odjet do nemocnice.

Koukal se vrátil. Jako hráč HradcePískot, pokřiky a choreo. Poprvé od přestupu do Mountfieldu nastoupil Petr Koukal v pardubické aréně jako hráč hostů. Domácí kotel bývalému kapitánovi „věnoval“ transparent, kterému dominoval nápis o tom, že „žoldák nemá srdce.“ Centr to neměl s návratem na známý led vůbec jednoduché.

Autor: Tomáš Rais

26.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník bezpečnostní agentury 86 Kč

Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur Člen výjezdové skupiny PCO. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 86.2 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Hlinsko, NÁPLŇ PRÁCE: Výjezdy z místa bydliště v Hlinsku., POŽADAVKY: Výhodou certifikát strážný, ŘP sk. B, čistý TR., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle (Po - Pá, 7:00 - 18:00) nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Doson azs s.r.o., 533 45 Opatovice nad Labem. Informace: Jaroslav Minařík, +420 605 083 455.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14330 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Staré Hradiště. , Nástup možný IHNED. , Úklidové práce na určeném úseku v domově pro osoby se zdravotním postižením. Pracovní odba je 40hodin/týden, rozložená nerovnoměrně (včetně sobot a nedělí). , Požadujeme: bezúhonnost, plnou svéprávnost, zdravotní způsobilost, očkování proti hepatitidě B výhodou. , Zaměstnanecké výhody: Odpovídajíci finanční ohodnocení, kvalitní pracovní zázemí, příspěvek na stravování, možnost čerpání příspěvku z FKSP, zaměstnání na plný úvazek, 5 týdnů dovolené, Náležitosti přihlášky: stručný profesní životopis, souhlas s využitím Vámi poskytnutých osobních údajů pro účely tohoto výběrového řízení v souladu s nařízením (EU) 2016/679. , První kontakt telefonicky (8:00 - 14:00) nebo e-mailem.. Pracoviště: Domov pod kuňkou, 533 52 Staré Hradiště u Pardubic. Informace: Věra Vyhnánková, +420 466 415 636,723 659 723.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 25 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Přípravář/ka výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Staré Hradiště u Pardubic.Jsme mezinárodně známý výrobce stavebních a průmyslových výtahů, pro export do celého světa., Požadujeme: výborná orientace ve, výkresové dokumentaci,manuální zručnost,, samostatnost,fyzická zdatnost,výhodou VZV., Náplň práce: příprava materiálu pro výrobu, manipulace s vyrobenými díly,příprava zboží k expedici. , Mzda dohodou v závislosti na zkušenostech. Nástup možný ihned., Prosíme zaslat životopis na info@pega-hoist.com. Pokud Vás do 14 dní nebudeme kontaktovat, byl upřednostněn jiný kandidát. Děkujeme za pochopení.. Pracoviště: Pega hoist, s.r.o. - provozovna, Fáblovka, č.p. 547, 533 52 Staré Hradiště u Pardubic. Informace: Klára Půlpánová, +420 466 536 350.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 900 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 55000 kč. Volných pracovních míst: 50. Poznámka: CEE Logistics a.s., je dynamicky se rozvíjející společnost, která se řadí mezi nejvýznamnější dopravní a logistické firmy Evropy. CEE Logistics nyní otevírá dveře perspektivní budoucnosti těm, kteří se cítí být rádi řidičem z povolání, umí "řídit kamion" a pomohou celé naší společnosti v rámci týmu splnit očekávané cíle. Do týmu tedy hledáme nové kolegy či kolegyně na pozici: , , ŘIDIČ / ŘIDIČKA KAMIONU - MKD , , Co Vám nabízíme: , Práce ve finančně stabilní firmě s pobočkami v ČR a SR , Měsíční výdělek dle zařazení na projekt (30.000 - 55.000 Kč) , Moderní vozový park (Mercedes Benz, Volvo) s nadstandardní výbavou (např.nezávislá klima) , Vlastní servis v nepřetržitém non-stop režimu , Dodržování právních předpisů AETR, nařízení ES č.561/2006 , Týdenní pracovní turnus dle zařazení (prácev EU, střídání víkendů, víkendy doma, aj...) , , Co od Vás požadujeme: , Řidičský průkaz skupiny C+E , Profesní způsobilost , Trestní bezúhonnost , Flexibilitu a spolehlivost , , Co můžete očekávat od nás: , Solidní jednání , Odměny závisející na Vašem pracovním výkonu , Stabilitu a podporu celého našeho týmu zaměstnanců , , První kontakt:, - telefonicky Po - Pá 8.00 - 16.00, - emailem. Pracoviště: Cee logistics a.s., 533 53 Pardubice 19. Informace: Simona Filipová, +420 730 803 660.

Videosouhrn 13.–15. července 2018

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Basketbalové šiky rozšíří McGaughey

Pardubice - Cizinecká legie se rozšiřuje. Třetí zahraniční akvizicí Beksy je čtyřiadvacetiletý americký forward Evan McGaughey, jenž naposledy působil v německém Heidelbergu.

Přednáška: Co si z mínojské kultury neseme dodnes?

Pardubice - Slýchal-lis kdy co o Kretenském labyrintu? Tato věta z úvodu Komenského Labyrintu světa a ráje srdce ukazuje, jak důležitá je pro evropskou kulturu mínojská civilizace.

Osobnosti regionů: Vodákům povolte dvě piva, cyklistům jedno a lyžařům žádné

Česká republika/ Východní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Ať si vodáci klidně sjíždějí řeky s mírnou hladinkou alkoholu, shodují se tři čtvrtiny osobností českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

S nováčkem ČFL trénuje i exligový Košťál

Živanice - I se zkušeným obráncem Pavlem Košťálem, který odehrál přes dvě stovky zápasů v české nejvyšší soutěži a působil rovněž v zahraničí, zahájily přípravu fotbalové Živanice.