Ti vedli od 8. minuty, kdy využili dvojnásobnou početní výhodu po dělovce Rotha. "Měli jsme výborný pohyb v první třetině, ale nepodařilo se nám využít šance. Pomohl nám gól při hře pět na tři, kdy to Vláďa Roth perfektně trefil," uvedl Václav Varaďa, trenér Třince.

Pardubičtí měli během zápasu střeleckou převahu (střely na branku 37:16), Perret trefil tyčku, ale druhý gól přidali Oceláři. Ve 45. minutě se trefil z prostoru kruhu útočník Dravecký.

„Postupně jsme se zvedali, ale vůbec nám nešly přesilové hry, měli jsme jich dost na to, abychom utkání vyhráli. Zápas vypadal za stavu 0:2 tak, že už je ztracený,“ uvedl Pavel Marek, sportovní manažer Dynama.

Pardubice ovšem vyrovnaly. Nejprve byl faulován Jordan Perret a proměnil trestné střílení. Za necelou minutu potom v přesilovce pět na tři překonal Hrubce Petr Sýkora.

"Mrzí nás obrat domácího týmu, drželi jsme se statečně, ale pak jsme z přemotivovanosti nakupili hrubky a Pardubice srovnaly," dodal Varaďa.

„Kluci ukázali morální sílu. Dokázali jsme se vzchopit k poslednímu náporu a dotáhli jsme na 2:2,“ poznamenal Marek.

V nájezdech se za Dynamo trefil jen Marosz. Hosté skórovali dvakrát a odvezli si druhý bonusový bod. Vítěznou trefu si připsal Martin Růžička. "Jsme rádi za extra bod v nájezdech, které nám dlouhodobě nejdou a máme s nimi problémy," doplnil Varaďa.

"Podle vývoje utkání je pro nás bod z tohoto zápasu jako výhra," uzavřel Marek za pardubickou stranu.

PARDUBICE - TŘINEC 2:3 po nájezdech
Fakta – branky: 55. Perret (trestné střílení), 56. P. Sýkora (Trončinský, T. Svoboda) – 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozhodující nájezd Martin Růžička. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváků: 8639. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Jank, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Cienciala, Mikulík, Svačina.