Třetí utkání a druhá porážka. To je vizitka Šejbova týmu v play out. Včera Východočeši nestačili v podprůměrném utkání před prořídlími ochozy ČEZ Areny na Ústecké Lvi, kteří „soutěž útěchy“ pojímají jako průpravu před jejich vrcholem sezony, čímž bude dubnová baráž s vítězem první hokejové ligy.

„Máme problém s motivací,“ řekl pře utkáním pardu bický kouč Jiří Šejba a dodal: Je to možná i horší než jsem čekal.“ Ani „přátelák“ s beznadějně posledním týmem extraligy pardubické hráče nepřinutil k většímu úsilí.

Lvi už po osmi minutách vedli 2:0. Nejprve potrestal vyloučení Sýkory důrazný Šaffer, o dvě minuty později zvýšil prvním extraligovým gólem v kariéře Hovorka. Pardubická odpověď přišla za celý zápas pouze jedna. Po akci Cetkovského snížil do prázdné branky Somík. To bylo v 18. minutě. Do konce utkání už 3105 diváků v hledišti žádný další gól neviděli… Další zápas v play out sehrají Pardubice v neděli na ledě Zlína.

Třetiny: 1:2, 0:0, 0:0.

Branky a asistence: 18. Somík (Cetkovský) – 6. Šaffer (Šagát), 9. Hovorka (Šagát)

Rozhodčí: Hodek – Bejček, Svoboda

Vyloučení: 7:7, navíc Snopek 10 minut plus do konce utkání