Tvrdý trénink, ale i vyčištění hlavy. Pardubičtí hokejisté tráví úvodní část reprezentační přestávky na soustředění v Krkonoších. Jejich přechodným domovem je od pondělí do pátku Trutnov, kde trénují.

„Především jsme chtěli změnit prostředí, abychom si trochu vyčistili hlavu a nekupily se nám v ní pořád stejné věci. Taky jsme tady narazili na sníh, který v Pardubicích nemáme,“ říká trenér Ladislav Lubina a zároveň dodává: „Účelem krátkého soustředění je nabrání fyzické kondice.“

Pozitivem je pro něj fakt, že má k dispozici téměř kompletní tým. Na srazu národních týmů jsou jen Francouz Jordann Perret a mladík Filip Koffer.

„Vždy je důležité, aby na soustředění bylo mužstvo kompletní. Už se zapojil i obránce Porseland, takže to jen kvituji,“ uvedl kouč.

Tým má přichystaný různorodý program. Není to jen o tréninku na ledové ploše trutnovského stadionu. Dojde i na box nebo bazén.

„V pondělí jsme měli delší trénink na ledě po nedělním utkání. Od úterý máme tři tréninky denně. Ráno posilovnu, kolem poledne jednotku na ledě a večer nějaké aerobní zatížení,“ poodhalil náplň Lubina.

„Je to makačka, tréninky jsou celkem dlouhé. Myslím, že nám to pomůže do další části sezony,“ poznamenal brankář Milan Klouček.

Další náplní soustředění je teambuilding. Jednu z činností, která má pomoci tmelit kolektiv, si pardubický tým užil v pondělí večer.

„Navštívili jsme Mladé Buky, kde jsme zvládli několik jízd na bobové dráze. I to byla věc, která mužstvu prospěla,“ prozradil Lubina. „Byla to dobrá zábava, je to zpestření. Zase něco jiného než na zimáku v Pardubicích,“ dodal Klouček k průběhu soustředění.

Volné chvíle po náročných dnech pak každý využívá jinak. „Hrajeme karty nebo hry. Já se taky učím do školy, mám zkoušky,“ řekl obránce Vojtěch Budík.

A druhý den ráno opět nanovo. „Třeba v úterý byl trénink výborný, pracovalo se. To je důležité,“ pochvaloval si trenér Lubina.