Hokejisté Pardubic dlouho vzdorovali Ocelářům. Nakonec padli v prodloužení

Třinec - Po čtyřicet minut drželi hráči Pardubic těsné vedení na ledě druhého Třince, ale tlak Ocelářů nakonec neustáli. Dynamo zahájilo druhou polovinu základní části Tipsport extraligy prohrou 2:3 v prodloužení.

4.12.2016

Pardubice vs. TřinecFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

„I přes porážku musím kluky pochválit, že jsme v tomto složení byli schopni vzdorovat silnému soupeři. Jsem spokojený i s jedním bodem," prohlásil generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík.
Po prohře s Litvínovem totiž na pardubickou marodku k Rolinkovi přibyli další útočníci Redenbach s Klimentou.

Alespoň vstup do zápasu vyšel Dynamu lépe než v minulém utkání. První šance sice nevyužili Mallet a M. Rohlík, jenže pak se po souhře první formace trefil přesně Sýkora. Stav srovnal ve 13. minutě bývalý pardubický útočník Rákos, jenž usměrnil nabídku Rotha.

Za necelé dvě minuty vedli znovu hosté, když Poulíček zamířil do horního růžku Hrubcovy svatyně. Třinec byl v dalším průběhu utkání aktivnějším týmem, ale na vyrovnání dlouho čekal. Dočkal se až v 55. minutě po ráně Noska od modré čáry těsně po vypršení třinecké přesilovky.

Té předcházelo vyloučení brankáře Kacetla. „Rozmáchl jsem se a než jsem stihl vzít hokejku zpět, tak jsem tím vlastně domácího hráče podrazil. Samozřejmě mě to štve, protože jsme sahali po třech bodech," okomentoval situaci Ondřej Kacetl.

Ten byl pod neustálým tlakem Třince, v utkání si připsal celkem 40 zásahů. „Domácí hodně stříleli, mám toho plné zuby. Na začátku jsme dali dva krásné góly, to domácí hráče zaskočilo. Pak jsme bránili, odvedli jsme dobrou práci," popisoval Kacetl.

Třinec rozhodl v prodloužení, když si Nosek najel mezi kruhy a svým druhým gólem v utkání zajistil Ocelářům druhý bod.

„Možná jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám, ale Pardubice hrály výborně do defenzívy. Měli jsme hodně střel, ale málo gólových situací. Můžeme být šťastní za dva body," uvedl domácí kouč Vladimír Kýhos.

Pardubice sice bodovaly, ale v tabulce si pohoršily. Nejbližší konkurenti jim znovu o něco odskočili.

Třinec – Pardubice 3:2 v prodl.
Fakta – branky: 13. Rákos (Roth, Dravecký), 55. Nosek (Marosz, Dravecký), 63. Nosek (Kreps, Hrňa) – 3. P. Sýkora (Tomášek, Hubáček), 15. Poulíček (P. Sýkora).
Rozhodčí: Čech, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 3:4. Bez využití.
Diváci: 4095.
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 – 1:0.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Linhart, Krajíček, Kania, Nosek, M. Doudera – Hrňa, Marosz, J. Petružálek – Irgl, Kane, Adamský – Dravecký, Kreps, Rákos – J. Sýkora, Špirko, Martin Růžička. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Leduc, Ovčačík, Havlík, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Poulíček, Nahodil, Mallet – Panna, T. Kaut, M. Kaut – Beran, F. Zadina, M. Rohlík. Trenéři: P. Rohlík, Mikeska a V. Martinec.

Autor: Tomáš Rais

4.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Akce s YouTubery jsou vždy velmi oblíbené.

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.