Stejně jako v úvodním derby této sezony se přitom dostali do vedení Pardubičtí. Již ve třetí minutě se předvedl čtvrtý útok Dynama, když si Denis Kusý vyměnil puk s Ondřejem Machalou a poslal ho pod horní tyčku Maxwellovy branky.

Hosté se dostávali do útočného pásma, ale Hamerlíka nepřekonali. Na druhé straně střílel z úhlu Sýkora do boční sítě, další dělovku Hollanda lapil Maxwell. A v pardubické přesilovce mohl zvýšit náskok Skokan, jenže jeho střelu zastavila branková konstrukce.

Ve druhém dějství prožil krušné chvilky brankář Maxwell. V jedné situaci mu pomohli na brankovišti spoluhráči, krátce potom přišel hradecký zásah. Do útočného pásma si najel Petr Koukal a přesnou střelou překonal Hamerlíka.

Nerozhodný stav vydržel v bojovném utkání až do začátku třetí třetiny. Svou střelu propasíroval za Hamerlíka Matěj Chalupa. V oslabení střílel pardubický Poulíček do brankáře, následoval gól Hradce. Ve 47. minutě využil střeleckou pozici Radovan Pavlík a zvýšil na 3:1 z pohledu Hradce.

Reagovat mohl Kusý, ale trefil jen tyčku. Hosté pak nevyužili přesilové hry, ale to je nemuselo mrzet. Jejich vítězství ještě pečetil Tomáš Vincour do prázdné branky.

Pardubice - Hradec Králové 1:4

Fakta - branky a nahrávky: 3. Kusý (Machala) – 29. Koukal (Smoleňák, Bezúch), 41. M. Chalupa, 47. R. Pavlík, 59. Vincour. Rozhodčí: R. Svoboda, Jeřábek – J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:3, navíc Hrabal a Cardwell oba 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3.
HC Dynamo Pardubice: Hamerlík – Holland, Mikuš, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Miromanov – P. Sýkora, Bubela, Treille – Skokan, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, Procházka – Kusý, Poulíček, Machala. Trenér: Lubina. Mountfield Mountfield HK: Maxwell – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Dragoun, Vincour – Rákos, Bičevskis, Miškář – Bezúch, Nedvídek, Vopelka. Trenér: T. Martinec.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (Pardubice): "V utkání se ukázalo, že hraje mužstvo, které je v pohodě a natrénované, s mužstvem, které je v útlumu. Měli jsme pouze jeden útok, který byl schopný konkurovat rychlostně soupeři. Od toho se hra odvíjí, byli jsme pak všude o krok později. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil, přitom naši beci přišli o spoustu sil. To se projevilo i ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali tři góly.”

Petr Svoboda (Mountfield HK): „Byl to parádní zápas před skvělou kulisou. Start jsme měli pomalejší, Pardubice nás přebruslily a byly lepší v osobních soubojích. Ve druhé třetině už se to zvedlo, zlepšili jsme pohyb, dostávali se do šancí a vyrovnali. Ve třetí části byly šance na obou stranách, my jsme je dokázali využít. Se štěstím jsme ubránili přečíslení Pardubic, naopak my jsme z protiútoků góly dali. Musím pochválit mužstvo, které odvedlo bojovný výkon.”