Bez gólu. Sérii přípravných zápasů uzavřel zápas Dynama s Eisbären Berlín. Hokejisté Pardubic prohráli s německým týmem i podruhé, tentokrát na domácím ledě 0:2.

Trenéři nevyužili v tomto utkání všechny hráče, v útoku byly jen tři kompletní útočné formace. „Štve nás výsledek, ale nehráli jsme v plné sestavě. A měli jsme za sebou těžký čtvrteční zápas. Myslím si, že jsme nepodali špatný výkon, jen soupeř měl možná víc sil,“ uvedl pro klubový web pardubický útočník Martin Látal.

IV. kvalifikaci na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou na pardubickém dostihovém závodišti vyhrál Talent s Marcelem Novákem.
FOTOGALERIE: Talent ozdobil návrat vítězstvím

Hosté se ujali vedení hned ve 3. minutě, kdy brankáře Kacetla propálil Streu. Výhru pak Berlín pojistil v poslední třetině. Pardubičtí se neprosadili. „Šance jsme měli, i když jich nebylo tolik. Kdybychom gól dali, tak by to možná vypadalo jinak,“ poznamenal Látal.

Dynamo zahájí nový extraligový ročník v pátek, kdy od 17.30 hodin nastoupí v Mladé Boleslavi. Tam, kde právě Látal řadu sezon působil.

HC Dynamo Pardubice – Eisbären Berlín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Streu (Ramage), 47. Ortega (Noebels). Rozhodčí: Barek, Pilný – Bohuněk, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1280.
Pardubice: Kacetl – Eklund, Piché, Kolář, Holland, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Machala, Kousal, Hovorka – Mandát, Locke, Kindl – Kratochvil, Pochobradský, Látal – Pavlík.
Eisbären: Dahm – Hördler, McKiernan, Müller, Ramage, Braun, Kettemer – Noebels, Streu, Pföderl, T. Reichel, Lapierre, Ortega, L. Reichel, Jahnke, Ustorf, Labrie, Rankel, Dietz.