Když po vítězství nad extraligovým nováčkem řekl hlavní trenér Miloš Holaň, že jeho tým může mít klid maximálně do neděle, netušil, co opravdu přijde. Rozhodně to nebude příjemný týden. Za vše může debakl v Plzni.

Po gólu Marka Trončinského přitom Pardubičtí vedli a po úvodním dějství se podobný výsledek neočekával. „Já můžu hodnotit asi jen první třetinu, ve které jsme byli aktivní, dohrávali jsme souboje, dostali se do šancí a potom i do vedení. Ale v závěru první části jsme dostali vyrovnávací gól kvůli lehkovážnému nepokrytí střelců, na což jsme před zápasem hráče upozorňovali. Minutu před koncem první třetiny nás to asi nalomilo,“ uvedl trenér Holaň po utkání.

To pokračovalo plzeňským brankostrojem, který Západočeši paradoxně odstartovali ve vlastním oslabení. „Ve druhé třetině jsme v přesilovce inkasovali na 2:1, od té doby se to na nás začalo valit. Na ledě bylo jen jedno mužstvo,“ konstatoval pardubický kouč.

Druhá třetina skončila výsledkem 5:0, po pátém gólu Plzně došlo ke střídání pardubických brankářů. Za Ondřeje Kacetla nastoupil Martin Růžička.

Stav 6:1, ale třetí třetina stále před nimi. Nic moc vyhlídky pro tým Dynama. „Chtěli jsme to dohrát se ctí. Šli jsme do třetiny s tím, že nás nezajímá to, co bylo. Abychom ji odehráli alespoň na 0:0. Ale bohužel, síly na to nebyly,“ uvedl Holaň.

O tom, že zápas skončí výpraskem, se rozhodlo 29 vteřin před koncem duelu. Domácí útočník Jaroslav Kracík vstřelil desátý gól Plzně, sám v utkání nasbíral tři kanadské body.

Západočeši nasázeli druhou desítku během dvanácti dnů. Tehdy doma smetli Olomouc po výsledku 10:0. Něco podobného znovu rozhodně neočekávali. „Prvních patnáct minut nebylo z naší strany dobrých, nemělo to energii. Špatně jsme bruslili a po zásluze jsme byli potrestáni gólem,“ řekl Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně.

A recept na nápravu? „Apelovali jsme na hráče, že každé mužstvo je silné, když do toho dá úsilí, pohyb a souboje. Bez toho se dnes hokej hrát nedá,“ má jasno plzeňský kouč.

PARDUBICKÉ DESÍTKY
Dynamo a dvouciferné výsledky? To je celkem rarita. Třeba před sedmi lety doma pardubičtí hokejisté vstřelili deset gólů Vítkovicím (10:3) během sezony, která končila ziskem mistrovského titulu.

Ale aby Východočeši deset branek v české extralize inkasovali? Taky se stalo. Rok 1997 a první utkání semifinálové série. Tehdy Pardubičtí obdrželi desítku Na Lapači, kde domácí Vsetín vyhrál 10:1.

Teď zpátky do reality. Dynamo po prohře v Plzni padlo na extraligové dno a musí se připravit na další zápasy. V pátek hraje doma s Brnem a v neděli v Liberci.